Росія погрожує НАТО своїми заявами. Міністр закордонних справ рф Сергій Лавров назвав зброю, призначену для української армії, законною ціллю для знищення. Особливо москву дратують ракетно-зенітні комплекси С-300, що прямують до нас. Кремль тримається своїх зухвальних амбіцій, в обмін на мир путінці вимагають військового нейтралітету України та відмови від євроатлантичного курсу.
Зацькована санкціями та зневагою світу росія через офіційну Туреччину намагається нав’язати свої абсурдні ідеї щодо припинення війни в Україні. Путін сам зателефонував турецькому президенту Реджепу Ердогану, щоб озвучити список вимог для України. В ньому наступні пункти:
1. Позаблоковий статус України;
2. Роззброєння України;
3. Визнання Криму російським;
4. (Не обійшлося і без пункту) Денацифікація України.
Путін також просив про зустріч із президентом Зеленським у форматі віч-на-віч. Телефонну розмову з путіним офіційна Туреччина коментувала надто обережно. Так само обережно вона позиціонує себе як посередник між росією та Україною. Сьогодні ж французьке видання Ліберасьйон повідомило, що президент Франції Еммануель Макрон закликав світ готуватися до масштабного збройного конфлікту в Європі.
Зараз вкрай важливо інвестувати в армію, і країні потрібно бути готовою до війни високої інтенсивності в Європі. Наші сили – єдина повноцінна армія на європейському континенті.
У США також не бачать ознак того, що путін готовий припинити війну в Україні. Про це заявив Держсекретар США Ентоні Блінкен. Тому Америка і надалі підтримуватиме Україну.
Я також хотів зазначити, що поза допомоги Міністерства оборони, ми направимо допомогу від інших відомств Америки, в тому числі бронетехніку на 10 мільйонів доларів безпосередньо від нашої особистої Служби дипломатичної безпеки.
Активною у перемовинах з агресивною росією сьогодні була Німеччина. Вранці канцлер ФРН Олаф Шольц зателефонував путіну. Як і тиждень тому, Шольц закликав москву припинити вогонь та шукати дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.
Усі в росії повинні знати, що президент путін несе вийняткову відповідальність за смерть своїх військових та їх поранення.
Світові експерти наразі не вбачають у вимогах путіна компромісних варіантів. Але чи забезпечить «позаблоковий статус» спокій в нашій державі і чи прискорить це процес інтеграції України в ЄС? В цих питаннях, як і в інших, путіну довіри немає.
Щодо євроінтеграції, поки одне відомо: за дослідженнями видання «Аналітико», майже 70 відсотків європейців «За» вступ України в ЄС. З них 20 відсотків кажуть: «негайно». Тим часом уряд Польщі готує ідею миротворчої місії в Україні. Звіт представлять на саміті НАТО та зустрічі Ради Європи.