Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Фортеця Бахмут: як живуть люди на лінії вогню

Постійні обстріли та майже зруйноване місто. За різними підрахунками, в Бахмуті ще перебуває приблизно 5-6 тисяч цивільних. У кожного свої причини не полишати рідні домівки, які щодня страждають від обстрілів. ПВК «Вагнера» та армія рф рівняє місто із землею. Люди не мають світла, води, газу. Для них облаштували пункти обігріву, де можна поїсти, зігрітися та помитись. Як живе місто-фортеця Бахмут — далі…

Закрите місто Бахмут. Швидко пересуваємося околицями міста, аби завести місцевим гуманітарну допомогу. Через постійні атаки армії рф та ПВК «Вагнера», жителі позбавлені елементарних цивілізаційних умов. Вже кілька місяців вони живуть без води, газу та світла.

Для бахмутців облаштували хаб, де є все необхідне.

«Для початку — це зробили очищення води. Люди набирають води, бо у місті води взагалі немає. Єдине, що бочка ось набирається автоматично, перекривається, тоді вода відкривається і люди набирають».

За день тут бувають приблизно 700 містян. Їх годують, лікують, є змога помитися. Також можна зарядити телефон та погрітися біля пічки. На випадок обстрілів та бомбардувань є укриття.

«Шелтер зробили для людей у разі евакуації. Тим, яким розбили будинки, нема де переночувати, вони не встигли до машини — тут можуть переночувати. Плюс поранені, плюс наші ЗСУ».

Більшість тих, хто лишився — не хочуть евакуюватися. Кажуть, в кожного на те свої причини.
Окупанти атакують навіть медичні заклади. Нині в місті лишилося три лікаря.

Олена, лікарка: «Я лікар, приймала в амбулаторії. Але з п’ятниці, після обстрілу, я буду приймати хворих у сховищі. Бо дуже-дуже страшно. Буквально три дні дуже, бо прильоти були сюди, і в амбулаторії вікна повилітали, і меблі попадали. Дуже страшно».

Запаси їжі й ліків поповнюються завдяки волонтерам, яким щодня все важче потрапити у Бахмут.
Тому волонтери та військові вкотре закликають місцевих полишати населені пункти, які опиняються в зоні бойових дій.