Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Фізична активність без ризику. Як байлун бол змінює життя слухачів Університету третього віку у Дніпрі

У Дніпрі слухачі Університету третього віку активно займаються китайською гімнастикою з ракеткою — байлун бол. Цей безпечний і малотравматичний вид спорту допомагає підтримувати фізичну активність та гармонізувати стан здоров’я.

До одного із занять долучився заступник міського голови, директор департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Едуард Підлубний. Він 12 травня чергував містом.
Учасниця УТВ Наталія Кривоносова поділилася враженнями: «Я прийшла торік, десь у жовтні, і так полюбила цей байлун бол, що навіть вдома тренуюся. Мені дуже подобається наш тренер — вона лагідна, уважна, до кожного підійде, покаже, як робити. Моє самопочуття стало краще, я перестала мерзнути».

«Особливість тренувань у тому, що цей вид спорту не передбачає ударних навантажень на організм. М’яко вибудовується м’язовий каркас всього тіла, поліпшується кровообіг, відбувається гармонізація духу та тіла. Учасники різного віку, від 55 до 80 років, обирають навантаження за своєю силою. З кожним роком їхні можливості лише зростають», — додала інструкторка Людмила Полубояринова.

«Заняття з байлун болу проводимо двічі на тиждень на трьох локаціях: сквер ім. О. Усачова, парк ім. Л. Глоби та бульвар Слави. На житловому масиві Перемога організовано дві групи. У кожній з них 40 людей. Ракетки надаємо безкоштовно», — каже провідна спеціалістка  відділу з контролю та планування заходів управління з питань реалізації інноваційного проєкту «Університет третього віку» Карина Коденчук.

«Університет третього віку у Дніпрі об’єднує близько 12,5 тисяч учасників. За минулий рік долучилося близько 500 внутрішньо переміщених осіб. Програма університету дуже  різноманітна: від спортивних занять до лекцій, творчих гуртків, консультацій з юристами та психологами. Загалом у проєкті відкрито 10 спортивних напрямів, серед яких оздоровча гімнастика, танцювальна руханка, аеробіка, черлідинг, скандинавська ходьба, китайська гімнастика, східні танці тощо», — підсумував Едуард Підлубний.

Щоб стати слухачем Університету третього віку, необхідно надати оригінали паспорта, пенсійного посвідчення (за наявності), ідентифікаційного номера платника податків та, у випадку з внутрішньо переміщеними особами, довідку ВПО. Усі документи потрібно принести до офісу за адресою: вул. Старокозацька, 40-Б. Детальна інформація за телефонами: (093) 134-46-69, (068) 753-71-71, (099) 607-56-97.

Під час чергування Едуард Підлубний також перевірив роботу Пункту незламності на базі Міського центру соціальної допомоги.

«Пункт розрахований на 15 осіб, у наявності зарядні станції, термоси, ліхтарі, продукти швидкого приготування, кава, чай, печиво. Є можливість залишитися на ніч, прийняти душ та скористатися банком одягу. Пункт підключений до інтернету за системою JIPUN та обладнаний дизельним генератором, що забезпечує роботу навіть при довготривалому відключенні електроенергії. З початку року до пункту звернулося 126 осіб», — повідомив директор Міського центру соціальної допомоги Максим Єрьоменко.

«В усіх пунктах провели інвентаризацію, випробували генератори та підготували їх до роботи в умовах відключення світла. Усі пугкти забезпечені необхідними матеріально-технічними засобами», — додав черговий по місту.  

На базі закладів соціального захисту працюють пункти незламності за такими адресами:

  • Відділення щодо надання послуг бездомним особам та особам з низьким рівнем доходів, вул. Лоцманська, 22-А;
  • Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Довіра», вул. Тополина, 33;
  • Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Обійми», вул. Яскрава, 41;
  • Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Барвінок», вул. Янтарна, 45;
  • Дніпровський міський територіальний центр у Шевченківському районі, вул. Панікахи, 95;
  • Дніпровський міський територіальний центр у Індустріальному районі, вул. Осіння, 11-Б.

Читайте також: Платформа «Пульс»: підприємці Дніпропетровщини можуть залишати відгуки про держсервіси і так впливати на їх якість