Дніпровські волонтери регулярно вивозять з прифронтових територій покинутих тварин. Під час нещодавньої поїздки в Оріхів Запорізької області врятували лабрадора Грея. Собака одразу знайшов нову родину.
Веселий і грайливий лабрадор Грей на собі відчув усі жахи війни. З початку повномасштабного вторгнення він перебував в Оріховому. Нова господарка Яна розповідає, довго не вагалась, почувши його історію.
“Побачила, що собака сам сидить у невеличкому вольєрі під обстрілами. Мені він сподобався, і навіть не виникло жодних питань, чи брати його чи не брати. Я відразу написала хлопцям, які займаються цим всім, і вони мені одразу відповіли. І тут же привезли його. Хлопці побачили умови, в яких він буде проживати”, – розповіла дніпрянка Яна Вишневська.
Однак характер песика не змінили навіть два роки обстрілів.
“Це дуже добре насправді. Собака під таким стресом, під такими обстрілами був тривалий час, але я не побачила в ньому ознак стресу. Він якось приїхав, такий добряк, і є такий самий”, – каже Яна.
Лишатися у прифронтовій зоні Грею було дедалі важче та небезпечніше, розповідає волонтер, який його евакуював.
“Він там дуже сумував. При цьому така собака весела та грайлива, але він просто був зачинений у вольєрі. Там є волонтер місцевий Станіслав, який його підгодовував. Він розповідав, що приїжджав, годував його, виїжджав, і чує, як він плаче”, – сказав засновник ГО “Захист тварин” Сергій Луденський.
Песик вже близько двох тижнів живе у новій родині. Та вже з перших днів почувався впевнено.
“Десь через два дні пес почав спілкуватися з котом. Він почав його зазивати пограти, підходити до нього і гавкати”, – ділиться Яна.
Окрім Грея, під час тієї поїздки з Оріхова та Гуляйполя вивезли ще 18 котиків та 7 собак. На евакуацію тварин волонтери їздять щотижня.
“Маленький лабрадорчик бігав дорогою. Військові трохи не збили його, забрали собі, і він уже прилаштований у новій сім’ї. Коли є місцеві волонтери, це набагато простіше і ефективніше. Вони логістично забезпечують нас, везучи тими шляхами, які швидші та безпечніші”, – каже Сергій Луденський.
Вивезти з-під обстрілів лише перший крок. Далі багато тварин потребують лікування.
“Поранених було, відносно багато. Були такі, що ми навіть не встигали врятувати, на жаль. Алабай, в районі Бахмуту, бігав і ховавався до військових у бліндаж. Він прибіг, і вони побачили, що його поранили уламком. Уламок залетів біля грудної клітини. Мені його передали військовою машиною на лафеті. Ми його обробили, ветеринари оглянули, і далі він поїхав вже до нової родини. Кінцева мета – прилаштування в нову сім’ю”, – зазначив він.
З початку повномасштабного вторгнення команда волонтерів самостійно евакуювала 519 тварин. Разом з іншими організаціями ще тисячу з Херсону. І вони продовжують рятувати чотирилапих, які можуть стати частиною вашої родини.
Читайте також: Новомосковськ vs Нова Самарь: чому жителі не підтримують нову назву міста?