– Нещодавно у країні відзначався день енергетиків. Приєднуємося до поздоровлень та запитуємо у Вас: як вважаєте, чи змогли вони забезпечити потреби міста у межах своїх можливостей?
– Я вважаю, що ні. На жаль. Будемо відвертими, будемо правдивими.
Спочатку енергетики, багато хто — і в уряді теж, до речі, — не були готові до того, що будуть завдавати ударів по критичній інфраструктурі. Хоча це було очевидно, і в квітні я їм говорив про це. Я просто не міг це публічно озвучувати, щоб не давати якихось підказок ворогові. Але їм усім говорилося про те, що хлопці, восени путін почне бити по енергетиці, по критичній інфраструктурі, і це буде велика біда, з якою важко впоратися.
І до цього треба готуватися, заздалегідь замовляти трансформатори високої потужності, дизель-генератори тощо. А ми з вами бачимо, що тільки місяць тому звільнили від ввізного мита дизель-генератори, хоча вони так злетіли в ціні, що вже це мито, знаєте, як мертвому припарки.
Тому не були готові ні уряд, ні енергокомпанії до подібних речей. І можу сказати, що місто, як могло, підготувалося, закупило достатню кількість генераторів, дизель-генераторів для того, щоб підтримувати котельні та водопостачання в робочому стані. І, як Ви бачите, це все підтримується поки що в робочому стані. Але, на жаль, у разі повного блекауту, тривалого блекауту, може бути досить складно. І це буде таке масове лихо, в якому, знаєте, вся кількість дизель-генераторів, яку привезли, вона не допоможе. Тому, що для цього треба мати трансформатори високої потужності для того, щоб прийняти генерацію з атомних станцій, з гідро, з теплоенергостанцій, і розподілити її по низькій стороні споживачам та комерційним компаніям, які теж є споживачами і займаються виробництвом завдяки електроенергії.
Тому сподіватимемося на наше ППО і на наші сили, ресурси, які є в місті для того, щоб підтримати життя людей у більш-менш достойному, комфортному становищі.