Будинки ОСББ та ЖБК у Дніпрі продовжують готувати до холодів. Окрім іншого, у багатоквартирних будинках люди встановлюють генератори, які покликані заживити системи опалення в разі неочікуваного відключення електроенергії та встановлюють інше допоміжне обладнання. Так, в одній з багатоповерхівок на житломасиві Лівобережний-3 за програмою співфінансування мешканці отримали потужний апарат альтернативного живлення. При цьому оплатили лише 25% від вартості.
«Я хочу показати вам наше господарство, заради якого ми купили генератор. Йдемо за мною».
Голова правління ОСББ «Миру-3 Дніпро» Наталія Шумік демонструє підвальні приміщення багатоповерхівки, якою опікується. Саме тут розташоване «серце» будинку, покликане зігрівати квартири мешканців.
«Це наша система, як забезпечує теплом мешканців нашого будинку і яку ми хочемо, при необхідності, підключати до генератора».
Шістнадцятиповерхівка має внутрішній контур опалення. Тобто без заживлених двигунів системи теплоносій не зможе піднятись вгору до помешкань людей.
Наталія Шумік, голова правління ОСББ «МИРУ-3 ДНІПРО»: «Завдяки допомозі міської ради, ми змогли придбати за прийнятною ціною генератор, який ми плануємо використовувати у випадку відключення енергії, відповідно, якщо не буде подаватися тепло до будинку».
Потужний трифазний дизельний генератор має убезпечити людей від ймовірного колапсу. Бо цей будинок не має підведеного газу.
Владислав Макарець, начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення ДМР: «Коли в них немає електроенергії або віялове відключення, чи аварійне відключення — у людей немає води, немає опалення, немає на чьому приготувати їжу і вони сидять в холоді. Просто такий, можна сказати, печерний період».
Наталія Шумік, голова правління ОСББ «МИРУ-3 ДНІПРО»: З міською радою по програмі співфінансування ми працюємо більше чотирьох років. Перший раз ми співпрацювали по заміні води, труб в підвалі подачіі холодної води. В позаминулому році ми робили ремонт вхідної групи. В минулому році ми зробили заміну двигуна електричної шафи ліфта. І в цьому році для нас найважливіше питання – це встановлення АВР».
Владислав Макарець, начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення ДМР: «З їхнього трансформаторного пункту в них є два вводи. Вони з різних джерел заживлені, і вони інколи можуть віялово вимикатися один, а інший працювати. Для того, щоб система автоматично обирала той вид, де є живлення зараз, встановлюється автоматичне включення резервів – АВР».
Наталія Шумік, голова правління ОСББ «МИРУ-3 ДНІПРО»: «В цьому році ми подали заявку на встановлення АВР замість цієї системи, яка в нас існує. Тобто вона зараз може працювати тільки в ручному режимі. Але вона є пожежонебезпечною, і перемикати її часто, відповідно до тієї кількості вимикань світла, які були в минулому році, — це неможливо. Через такі часті перемикання у нас вже одна система згоріла. Ми вимушені були її замінити».
Якщо багатоквартирний будинок має власну котельню, насосну станцію або індивідуальний тепловий пункт, голова об‘єднання може звернутися до департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради, аби взяти участь у програмі співфінансування.
Загалом у 2023-му році за цією програмою в Дніпрі відремонтовано 28 систем опалення та 96 електромереж.