Любиш кататися на електросамокатах – “люби” і знати правила. Електросамокати – зручність чи небезпека? Думки дніпрян різняться: для когось він став навіть одним із способів гарного відпочинку, а хтось взагалі не користується. З настанням тепла двоколісних на вулицях міста все більшає.
Перші моторні самокати з’явилися ще сто років тому. Вони важили 45 кг та розвивали швидкість понад 30 км за годину. На них любили розсікати як бандити, так і поліцейські, також їх використовували листоноші. Втім лише зараз, через століття, вони по справжньому завоювали світ.
Скільки обійдеться дніпрянину прогулянка на двоколісному?
Розблокування: 8-10 гривень
1 хвилина поїздки: 3-5 гривень
Абонемент на добу: 370-400 гривень
Поліна доволі часто користується електросамокатом, особливо на вихідних, разом з друзями їздить вечірнім Дніпром.
“По набережній, щоб швидко добратись якоїсь точки, а там продовжити гуляти. Це дуже весело”.
Та варто пам’ятати: самокат – це не тільки веселощі, швидкість та гарний настрій, це насамперед відповідальність.
“Той, хто катається на самокаті, повинен також знати і правила дорожнього руху, бо якщо їздити поряд з машинами, то це може бути не дуже безпечно”, – каже дніпрянка Поліна.
Цей транспортний засіб вже став невід’ємною частиною нашого життя. Проте разом зі зростанням популярності, зростає і кількість нещасних випадків.
В Україні працює новий закон про електротранспорт. Згідно з ним, гіроскутери, моноколеса, електросамокати та інші засоби потужністю до 1000 Вт вважаються транспортними засобами.
“Електросамокати це є транспортні засоби, тому їм так само потрібно дотримуватись правил дорожнього руху, як і всім іншим учасникам. Тобто заборонено рухатись тратуаром, виконувати сигнали світлофора та в темну пору доби користуватись світловими приладами”, – пояснює старший інспектор Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Павло Карманов.
І так само, як і для інших учасників дорожнього руху, передбачені й штрафи. Тому слід бути уважними, та усвідомлювати можливі ризики через незнання правил та законів.
Читайте також: Збирають кришечки, в’яжуть шкарпетки та килимки, шиють спідню білизну. У Дніпрі бабусі активно допомагають ЗСУ