Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Електронні сигарети: безпечна альтернатива чи небезпечна залежність?

В Україні більше 8 мільйонів курців. Все більше з них переходять на електронні сигарети чи системи нагрівання тютюну. Дослідження шкоди для здоров’я від цих пристроїв проводяться, але їх поки що замало для об’єктивних висновків. Втім, лікарі говорять: токсичні речовини в сигаретах, беззаперечно, викликають різні захворювання.

Олександр шість років курив цигарки, але останнім часом використовує лише електронні сигарети.

Олександр, курець: «Звичайні цигарки вже приїлися, дуже погано від них стало мені. Але курити хочеться, тому я перейшов на електронні. Тому що вони менш шкідливі та дуже багато смаків є». 

Втім, лікарі з цим не згодні. Система нагрівання рідини генерує пару, яку вдихає курець. У ній міститься багато токсичних речовин.

Тетяна Гавриленко, лікарка-нарколог: «Електронні цигарки — це звичайні подразники. Вони подразнюють дихальні шляхи і викликають різні захворювання дихальної системи. Вони можуть провокувати пухлини в дихальній системі, вони підвищують розвиток хронічних обструктивних захворювань легень, а також серцево-судинних захворювань. І різні можуть бути алергічні захворювання».

Дим з систем нагрівання стіків з тютюном містить 22 токсичні речовини.

Тетяна Гавриленко, лікарка-нарколог: «Тютюнові цигарки, коли палять, то температура досягає 600 градусів, а в цих системах нагрівання 250-300. Але все одно шкідливі речовини виділяються, може трошки менше. Але курці зазвичай кількістю часу випалення теж підвищують ці ризики».

А ще багаторазові «електронки» іноді вибухають через несправні акумулятори.

Євген, технічний спеціаліст: «Такі акумулятори при присутності браку, у них з’являється ймовірність того, що вони можуть вибухнути. Грубо кажучи, відбувається коротке замикання і він повільно надувається і вибухає».

Ті, хто перейшли на електронні цигарки, щоб кинути палити тютюнові вироби, помиляються. Є дані, що 60 відсотків курців використовують обидва варіанти. Якщо бажаєте покінчити з цигарками назавжди, лікарі радять медикаментозну та нікотин-замісну терапію. Спочатку можна пройти тест Фагерстрема в інтернеті. В залежності від результатів, вам порекомендують, як діяти далі.

Читайте також: Хочеш паспорт — склади іспити: урядовці змінили правила отримання громадянства