Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Екологічний Дніпро: як місто вирішує проблему відходів із застосуванням японської техніки

Семенко Олег, директор департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради, у рамках чергування відвідав комплекс раціонального використання та зберігання побутових відходів «Правобережний» у Дніпрі – один із найсучасніших полігонів в регіоні.

У комунальному підприємстві «ЕКО Дніпро» ДМР зберігають тверді побутові відходи у спеціальних котлованах, дно та стінки яких ізольовані гідроізоляційними матеріалами. Це виключає забруднення ґрунту та ґрунтових вод.

Приймання відходів здійснюється виключно на договірних засадах, з обліком надходжень відходів через вагову станцію, в’їзний контроль, з оформленням відповідної довідки о відходах (талона), по фактичному тоннажу, при дотримані показників якості надання послуг. Ведеться окремий облік прийнятих твердих побутових відходів, промислових інертних та будівельних відходів (IV класу небезпеки), при постійному радіометричному контролі спецавтотранспорту.

У галузі поводження з відходами Департаментом продовжено та розвинуто взаємодію з Японською державною агенцією міжнародного співробітництва (JICA), що має на меті подальше практичне втілення, зокрема, з надання технічної допомоги містам, що зазнали руйнувань внаслідок бойових дій. У кінці 2023 року було передано обладнання для видалення будівельного сміття та відходів руйнації на полігоні «Правобережний» КП «Еко Дніпро». Це екскаватор та бульдозер. Також планується отримання кількох одиниць техніки для подкібнення та ущільнення.

«Дніпро стало одним з п’яти міст, куди Японія виділила кошти на ліквідацію відходів руйнувань. Зараз ми отримали дві одиниці техніки, через декілька місяців планується ще кілька. Збирають ці відходи і везуть до нас. Не важливо день чи ніч, ми приймаємо. Є окрема площадка для цієї категорії відходів. У майбутньому планується взагалі використовувати це як вторинний будівельний матеріал, навіть на полігоні для відсипання тимчасових доріг»,- говорить директор КП «ЕКО Дніпро».

Погіршилась погодні умови, але вивезення сміття в місті триває належним чином, без перебоїв, за графіком. На полігоні працює спецтехніка, розчищають дороги від снігу, посипають задля безпечного проїзду. Наразі проблемою є лише брак кадрів, запасних частин та низька платоспроможність за вивіз відходів.

У середньому на полігон приймає від 1 до 1,5 тисячі тонн сміття на добу, сюди заходить ~ 50 сміттєвозів.

«Полігон працює кожен день. За цей рік сюди вивезли близько 7500 т. Це тільки так звана зачистка міста від стихійних сміттєзвалищ. Хлопці працюють на важкій техніці, це дуже фахові люди і вони дуже затребувані в Збройних силах України, тому основна проблема – це брак кадрів. Але полігон працює і навіть такі важкі природні умови ніяк не впливають»,- поділився Олег Семенко.

Читайте також: Кирило Шевченко, радник президента ICC Ukraine з питань ведення бізнесу | Дніпро Вечірній