Прем’єра до професійного свята. Театр Драміком випустив новий спектакль до Міжнародного дня театру. Служителі Мельпомени поставили «Касандру». Вистава за мотивами однойменної трагедії Лесі Українки мала вийти минулого року. Втім, війна змусила режисера переглянути попередній варіант постановки. А враховуючи те, що «Касандру» вже ставили на столичній та львівській сценах, дніпровська версія має свої стилістичні особливості.
Театр Драміком. У фойє поступово збираються люди. На прем’єру прийшли і постійні глядачі, і ті, хто на виставу ходив востаннє років 7 тому.
Владислава Солодка, глядачка: «Через те, що зараз така в нас болюча тема війни, хочеться через це також проникнути та подивтися під іншим кутом на це».
Світлана Шинко, глядачка: «До театру ходжу, але дуже рідко. Навпаки, саме захотілося жити, трошки відсторонитися від воєнних дій».
До міжнародного дня театру Драміком поставив виставу «Касандра».
Сергій Мазний, директор, художній керівник Драмікому: «Ми планували поставити «Касандру» ще до війни. Якщо так можна сказати, добре, що вона не відбулася, ця прем’єра, до війни, тому що акценти змінилися. І актори, і всі творці, вони всі, переосмислюючі дійсність…, відбулася нова вистава».
Створена за мотивами однойменної трагедії Лесі Українки, вистава — не перша у портфоліо режисера Олексія Клейменова. Цього разу митець звернувся до традицій авангардистського театру.
Його засновником був Лесь Курбас — український драматург, репресований у часи сталінізму.
Олексій Клейменов, режисер: «Визначили такий жанр, як «рокована історія». Вона в нас така енергійна, сучасна. Але все те, ще хотіла сказати Леся Українка — всі тексти та підтексти, і цей епічний театр, про який вона писала — ми намагалися це все поєднати».
На сцені 24 дійові особи. Музика — хард-рок. А з реквізиту — суцільні будинки, маленькі і великі.
А в найбільшому з них упізнається той, що розбила російська ракета на Перемозі.
Олексій Клейменов, режисер: «Після 14 січня ми вирішили трохи змінити нашу декорацію і зробити такий розлом, який трапився в наших серцях. У пам’ять про той трагічний день і про жертви, які більше ніколи не повернуться і не побачать нашу виставу».
Касандра у виставі особлива. Її трагедія — пророчий дар, зізнається актриса Анжеліка Ніколаєва, яка грає роль провісниці.
Анжеліка Ніколаєва, актриса: «Важко прийняти цей образ на себе, бо вона дуже самотня. Її не розуміють, її вважають божевільною, їй ніхто не вірить — це її прокляття. Тому це нелегка роль».
У «Касандрі» вже стали вишукувати схожість між подіями троянської війни та української. Проте, вистава не про актуальне, а про вічне. Про вічну самотність людини, наділеної особливим даром, яка знаходиться в оточенні тих, хто цим даром не володіє.
Читайте також: У Дніпрі для дітей-переселенців провели майстер-клас «Мистецтво переробки»