Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Дозвіл на виїзд дітей за кордон можна буде оформити у «Дії»

У найближчий час у застосунку «Дія» з’явиться нова послуга – оформлення дозволу на виїзд дитини за кордон. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Оформлення дозволу на виїзд дитини за кордон — доволі незручна процедура. Вона точно з паперового та забюрократизованого минулого. Треба знайти всі паперові документи та свідоцтва, а головне — час та гроші на нотаріуса. А ще — носити завірену нотаріусом паперову заяву із собою. Її можна випадково втратити, і доведеться ще раз проходити всю процедуру спочатку», – розповідає про сьогоднішнє оформлення виїзду Михайло Федоров.

За його словами, більшість країн ЄС вже запровадили певну електронну форму для такого дозволу.

«Наприклад, у Франції її можна просто завантажити з вебсайту, а Італія, Німеччина й Литва взагалі не мають такої процедури, – заявив міністр. – З командою обговорили запуск дозволу на виїзд дитини за кордон у Дії. Щоб усе можна було оформити у своєму смартфоні в кілька кліків. Просто та зручно. І головне — безоплатно. Це особливо актуально під час війни. Коли багато українок із дітьми виїжджають за кордон».

Нагадаємо, що Верховна Рада 8 липня 2022 року підтримала цю ініціативу у першому читанні. Мова йде про законопроєкт №6146 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вирішення батьками питань тимчасового виїзду дітей за межі України».

Парламентарі підтримали спрощення оформлення тимчасового виїзду за межі України дитини, яка не досягла 16-річного віку. Для цього планують вносити відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян безпосередньо одним із батьків.

Як оформлення відбувається зараз

До повномасштабного вторгнення якщо подружжя не було розлучене, то вистачало нотаріального засвідчення їх підписів під дозволом одного з батьків на виїзд неповнолітньої дитини за кордон. Для цього потрібно було мати з собою паспорти та ІНН батьків, а також свідоцтво про народження. Це коштувало у середньому 400 грн.

Якщо батьки були розлучені, то виїхати з дитиною було складніше. У разі, якщо один з них заборгував аліменти на велику суму, то з довідкою про це від виконавця можна було без проблем перетнути кордон.

Оформити нотаріальну згоду інший батько міг і іншому місті. І потім просто переслати документ.

Якщо аліменти платилися вчасно, але один з батьків був проти виїзду, то справа вирішувалася через рішення суду. У разі, якщо місцезнаходження одного з батьків було невідоме, то також було необхідно подавати позов до суду або для визнання батька померлим або для визнання безвісно відсутнім.