Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Дорога не-якість. За що платити?


Вже з другого серпня мешканці Дніпра платитимуть за воду майже на 22 відсотка більше. Оголошення з таким змістом дніпровці могли побачити навіть на своїх під’їздах.  Чому підвищився тариф і скільки тепер коштує один кубічний метр води?


Ціна на воду підвищилася через те, що подорожчала електроенергія. Зросла також і мінімальна зарплата у співробітників міськводоканалу – все це і є складовими наших з вами тарифів на воду. Крім цього, у тариф закладені ще й ремонтні роботи та вартість води, яку міськводоканал закуповує в Аульського водоводу.

«Стоимость одного метра кубического в централизованное водоснабжение 6.48грн., централизованное водоотведение 4.68грн., а с использованием внутридомовых систем 7.25грн и водоотведени 5.20грн.», – пояснює директор КП «Дніпроводоканал» Дмитро Кордиш.

Та як могла зрости вартість води, якщо тринадцятого липня у Дніпрі ввели мораторій на підвищення тарифів, який мав вступити в силу з першого серпня.

«Этот тариф был принят еще 7.07.2016 г. И согласно всем нормам он ступает в силу со 2.08.2016г. Это решение было принято НКРЕ. И решение о повышении тарифов принимает нац.комиссия, городской совет к  этому тарифу никакого отношения не имеет», – говорить заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко. Про це можна розмірковувати і говорити дуже довго, але сплачувати комунальні послуги все ж доведеться. Вихід з цієї ситуації є.

«Вот сегодня уже увеличились тарифы на воду, мы всем вам рекомендуем обратиться в районное упраление труда и соц.защиты, чтобы заблаговременно оформить субсидию – государственную помощь на оплату коммунальных услуг», – пояснює заступник директора департаменту соціальної політики Дніпропетровської міськради Вікторія Сенаткіна.

Люди з такими цінами не згодні. За їхніми словами, нові ціни на воду зовсім не відповідають якості проточної води.

«Та вода, котра надходить до наших кранів для нашого користування – технічна, вона не питна. Вона має мати іншу ціну», – обурюється жителька міста.

«Я уверен – абсолютно не соответствует», – каже чоловік.

«Постоянно идет ржавая вода, можете набрать в чашку чистой воды и убедиться, что она ржавая», – говорить мешканка Дніпра.

Але подивіться – за яку воду нас змушують платити більше. Ці кадри ми відзняли у квартирах мешканців Красного Каменю та проспекту Поля. Протягом останніх місяців з їхніх кранів витікала рідина кольору мультифруктового соку.

 «Вода ржавая шла целый день практически, ну вот сливали часа три назад, запах идет, как от резины», – розповідає мешканець вулиці Савкіна, 6 Олександр.

Та виявилося: санепідемслужба чомусь не веде постійного контролю за якістю питної води, а перекладає ці функції  на плечі міськводоканалу. Але санстанція все ж таки може гарантувати відносну безпечність питної води у місті та області, а от щодо якості…

«Мы четко понимаем, что это вода с достаточно сложными показателями качества. На сегодняшний момент у нас зафиксировано 60% отклонений по химическим показателям, 12 – по микробиологическим, 10 – по вирусологическим», – говорить начальник Держсанепідслужби у Дніпропетровській області Андрій Кондратьєв.

Для порівняння, у багатьох країнах Європи питна вода з-під крану дійсно питна. Адже контролюється постійно. Мешканців Німеччини, наприклад, заздалегідь попереджують про візит служби, яка перевірятиме якість і безпечність проточної води.

«Можно пить как холодную, так и горячую воду овершенно спокойно из-под крана. Не нужно думать о фильтрах, о кипячении. мы даже смотрели исследования: в Германии вода из-под крана даже чище, чем бутилированная, потому что контролируется строже», – ділиться мешканка Німеччини Ольга.

 А от у Дніпрі протягом року тарифи на воду підвищувалися двічі. Така сама ситуація і по всій Україні. Холодна вода подорожчала в середньому від п’яти до п’ятдесяти відсотків у кожному місті.