Вода у пакетиках та аптечки. Волонтери з Кременчука відправились на Харківщину і Донеччину, аби підтримати військових з двох бригад ЗСУ. Яка ситуація у найгарячіших точках фронту, та що потрібно бійцям, аби вистояти — в ексклюзивному матеріалі ДніпроTV.
Волонтери з Кременчука їдуть на Харківщину та Донеччину, аби передати гуманітарну допомогу двом бригадам. За вікнами автівок – поля з соняшником та розбиті російськими окупантами села. Поспішають, бо шлях довгий, треба багато чого встигнути. Нарешті дістались першого пункту призначення. Волонтери розвантажують допомогу для 63 окремої механізованої бригади. У вантажі – вода у пляшках та норвезька живильна волога в індивідуальних пакетах.
Окрім цього волонтери привезли бійцям розхідники для стабпункту – шприці, бинти для тампонади. А ще – укомплектовані аптечки з турнікетами, бандажами, кровоспинними засобами, рідке мило, хірургічні набори.
Комбат дякує за підтримку, все це буде рятувати життя його бійців. Але потреб набагато більше, і без підтримки з тилу не обійтись.
«Дрони потрібні, потрібні «мавікі», для виявлення. Це дуже велика зараз допомога, саме аеророзвідка. Для виявлення противника. Зараз без дрону той самий піхотинець вже не те що боїться, але більше впевнено себе почуває, коли над ним висять наші дрони, піхотинець бачить, що над ним все контролюється», — розповів Артур Скрипник, підполковник ЗСУ, командир 106-го окремого механізованого батальйону 63-ї ОМБр.
Напередодні Дня незалежності у бійців настрій не святковий. Російські окупанти намагаються просунутись, штурми йдуть один за одним. Наші оборонці відчайдушно утримують позиції. Вони втомлені, говорять, суспільству треба об’єднатися, інакше у наступні роки нічого буде святкувати.
«Треба йти в армію, допомагати нам, допомагати нам дронами, закривати збори. І так само дуже важливо приходити до нас з поповненням, ставати в стрій, бо люди теж важливі, не тільки дрони і збори. Бо дрони дронами, але коли нема кому ними керувати, це теж погано впливає на нашу боєздатність», — розказав військовослужбовець 63-ї ОМБр Геннадій.
Волонтери, які на власні очі бачать, на що перетворюються міста та села Донеччини, теж закликають не забувати про війну.
«Тут заслуга не однієї людини, тут складаються зусилля багатьох людей. Тому кожному і окремо велике дякую, не зупиняйтеся. Тому що силам оборони ваша допомога дуже потрібна. Разом до перемоги, Слава Україні!», — сказав Олег Биков, керівник «Волонтерського штабу оборони Кременчука».
Наступна локація – Костянтинівка. Лінія фронту – дуже близько. Але волонтерам треба віддати ще один вантаж для медиків 93 окремої механізованої бригади «Холодний Яр».
Волонтери проїхали понад тисячу кілометрів за добу. Поспілкувались із захисниками, зібрали запити і вже почали формувати новий гуманітарний вантаж.
Читайте також: У боях на Донецькому напрямку загинув солдат з Дніпропетровської області Владислав Кучеренко