Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Допомога ЗСУ: Дніпро — найбільший волонтерський хаб України

З початком повномасштабного вторгнення Дніпро знов підтвердив своє звання форпосту України. Місто регулярно проводить закупівлі необхідного для наших захисників — автівки, дрони, портативна техніка. Від громади міста нашим захисникам передали нову партію дронів. Водночас у Дніпрі організували програму навчання керування сучасними «пташками».

Міськрада спільно з IT-спільнотою нашого міста створили спеціалізовану школу для наших захисників. Навчання в ній — безкоштовне. Тут можна опанувати навички керування FPV-дронами перед тим, як почати застосовувати їх у бойових умовах. Такі заняття важливі, оскільки іншої спроби на фронті може й не бути, кажуть військові.

Дмитро Василиненко, заступник керівника Military Tech-напрямку IT Dnipro Community: «Ми організували цю школу для пілотів дронів, яка буде включати в себе теоретичну частину. Тобто як працює дрон в різних умовах, як він поводиться, як бути готовим до різних умов. Також навчання на симуляторі — це програма забезпечення, яка дозволяє все відчути, реальну поведінку дрона. І також навчання на тренувальному полігоні».

Кожне робоче місце оснащене ноутбуком, шоломом, програмним забезпеченням та пультом керування.

Костянтин Цепенніков, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів щодо цифрової трансформації: «Сьогодні ми провели таку робочу зустріч з нашими колегами з IT Dnipro Community, зараз ми знаходимось в їх приміщені, де саме будуть проводитись заняття. В цьому приміщені розташовано 8 робочих місць. Саме з тим, з чим буде працювати військовий, саме тут воно й представлено. І не буде такого, що тут щось одне, а на полігоні інше. Тобто людина, яка навчається – те, що вона отримує тут, саме те вона отримає».

Навчання на симуляторі триває 30-40 годин, стільки ж займає тренування на полігоні разом з теорією.

Альона Чуєва, директорка КП «ІНФО-РАДА-ДНІПРО» ДМР: «Місто зі свого боку максимально допомагає придбанням зарядних станцій, які зможуть використовувати у практичних заняттях на полігонах. Це 1-кіловатні зарядні станції, а також 2-кіловатні. Вони дозволяють автономно заряджати дрони для безперебійного продовження процесу навчання. Також ми будемо займатися придбанням комплектуючих, пропелерів для цих дронів. Ну і, звичайно, домовлятися з військовими, організовувати навчання на полігонах».

Нову партію FPV-дронів передали від Дніпра першому механізованому батальйону 3 ОШБр. 

Костянтин Цепенніков, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів щодо цифрової трансформації: «На сьогонішній день на закупку тільки дронів ми витратили приблизно 268 мільйонів гривень коштів громади. Це те, що пішло саме на допомогу нашим захисникам.
Сьогодні в рамках нашої міської програми «Сприяння нашій територіальній обороні» ми передаємо нашим військовим 3 дрони з тепловізором, 10 дронів звичайних «Мавік», також 10 ноутбуків і комплект підзарядки до цих дронів».

Військові діляться: потреба в дронах є завжди.

Позивний «Хвиля», військовослужбовець ЗСУ: «Без дронів, на жаль, дуже важко зараз воювати, але це розхідний матеріал. Незважаючи на їх вартість, вони закінчуються дуже швидко. Тож борт може загубитися й при першому виході на бойові дії, а може прожити тиждень, місяць. Але рано чи пізно його або посадять, або зіб’ють. Дякую рідному місту Дніпру за те, що підтримує. Це вже не перша допомога. На жаль, практично всі дрони, які були отримані раніше, вже втрачені — вони збиті, вони закінчуються. І дуже добре, що є можливість поповняти наш запас».

Читайте також: У Дніпрі встановлюватимуть тренажерні майданчики