Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Домашнє тепло для фронту: як у Дніпрі молодь із закладів соцзахисту оборонцям країни допомагає

З початку повномасштабного вторгнення мешканці соціального гуртожитку у Дніпрі –діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, – активно волонтерять, підтримуючи українських військових. 

Микита, який мешкає тут вже рік, із перших днів доєднався до виготовлення пиріжків. 

«Ми вже традиційно готуємо для наших військових, щоб зігріти їх домашнім теплом і нагадати, що ми їх чекаємо. Сьогодні робили пиріжки з картоплею та капустою, а нещодавно додали й горох. Передаємо частування кожні два тижні – зараз це понад 100 штук. Я роблю все, що попросять: готую начинку, рахую пиріжки», – поділився Микита. 

Єлизавета мешкає у гуртожитку два місяці. І вже також долучилася до допомоги. 

«Я не могла пройти повз допомоги військовим. Нам допомагають працівники гуртожитку та переселенці, які тут мешкають. Начинку ми готуємо ввечері, майже всі доєднуються, а вже зранку смажимо пиріжки. Хочемо подарувати військовим частинку домашнього тепла, щоб вони відчули нашу підтримку. Наша справа невелика, але ми робимо все що можемо, щоб Україна якнайшвидше перемогла», – розповіла Єлизавета. 

Директор гуртожитку Віталій Сова додав: «Ми почали допомагати військовим із початку повномасштабного вторгнення. Відтоді виготовили й передали близько 8 000 пиріжків із різними начинками та понад 100 солодких пирогів. Молодь також долучалася до плетіння маскувальних сіток і виготовлення перев’язувальних пакетів для шпиталів. До Нового року ми плануємо передати теплі шкарпетки для воїнів. Сьогоднішню партію пиріжків передаємо воїнам Дніпровської бригади ТрО»

У гуртожитку наразі проживає 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років, а також 17 переселенців. 

До волонтерства приєдналися  й вихованці відділення соціально-побутової адаптації та професійної реабілітації осіб із інвалідністю Міського центру соціальної допомоги. Слухачі швейного класу виготовляють різноманітні вироби для військових і переселенців. 

Владислава, вихованка відділення, розповідає: «Я навчаюся в швейному класі, і вже більше ніж два роки ми шиємо прапори України. За день я можу виготовити 2–3 прапори. Мені дуже подобається це робити». 

Директор центру Максим Єрьоменко зазначив: «Від 24 лютого 2022 року наші підопічні виготовили й передали понад 3 320 виробів: флісові балаклави, шапки, комплекти спідньої білизни, похідні ковдри, маскувальні костюми, наволочки, подушки, екосумки, дитячі ігрові парашути та прапори України».

Читайте також: У Дніпрі 5 родинам загиблих військових вручили барельєфи «Ікона пам’яті»