Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Дніпровський міський центр зайнятості проводить курси для працевлаштування переселенців

Дніпровський міський центр зайнятості продовжує працевлаштовувати переселенців та дніпрян, які залишилися без роботи. Кількість вакансій нині обмежена, а для деяких – знадобляться специфічні знання й навички. Їх можна отримати на курсах від центру.

Жанна приїхала з Харкова до Дніпра 3 місяці тому. Знайти роботу за фахом не змогла, тому одразу звернулась до міського центру зайнятості. Зараз жінка навчається на молодшу медичну сестру з догляду за хворими.

Жанна Пінчук, переселенка з Харкова: “Мы пытались найти, но, к сожалению, сейчас с этим трудно. Не берут переселенцев в какие-то организации, в магазины, даже в киоски. Мы для этого стали в базу временно перемещенных лиц и устроились на эти курсы, чтобы получить свидетельство об окончании”.

Попереднього досвіду роботи не потрібно. Достатньо лише загальної середньої освіти.

Жанна Пінчук, переселенка з Харкова: “Здесь мы изучаем, как вы видите, тему, которая сейчас очень актуальна – это пролежни у людей, которые не могут, к сожалению, двигаться”.

“Просто берете або ватну кульку, або марлеву серветку, змочуєте, і такими масажуючими рухами проводите легенький масаж і протираєте”.

Людмила – дніпрянка, проте звернулася до центру зайнятості з тією ж проблемою. Ще до повномасштабного вторгнення, підприємство, на якому працювала жінка, припинило роботу.

Людмила Кирпа: “Я залишилася без основного місця праці. Прийшла до центру зайнятості, мені порадили прийти на курси навчатися. З тих, що починалися цього місяця, я обрала ці”.

Повний курс навчання – три місяці, по сім годин на день. Тут проходять і практичні заняття на сучасному обладнанні.

“Давайте подивимось, що у вас тут відбувається. Зробимо анулювання на одну позицію. Ви дуже гарно ставите, проте стояти воно повинне так. І зробіть ще так, добре?”

Цей центр професійно-технічної освіти напряму підпорядкований Дніпровському міському центру зайнятості. Так, всі хто пройшов навчання – готові отримувати вакансії. Основна частина освоєння професії – практика. Її проходять вже безпосередньо на робочому місці.

Сергій Сороквашин, заступник директора з навчально-методичної роботи Дніпропетровського центру професійно- технічної освіти Державної служби зайнятості: “Слухачі йдуть на робочі місця на підприємства. У нас є угоди про співпрацю і про надання робочих місць для проходження цієї практики. І ці останні 2 місяці вони вже перебувають на робочому місці, виконують виробничі завдання”.

Професії різноманітні. Від курсів IT та бухгалтерів — до опанування майстерності електрика. Термін навчання, відповідно, також різний.

Людмила Шмідт, заступниця директора Дніпровського міського центру зайнятості: “Шукачі роботи мають знати, що на сьогодні в них немає часу для довгого пошуку роботи. І коли він звертається до служби зайнятості, перші 30 календарних днів робота пропонується згідно досвіду роботи, згідно освіти та рівні доходу, який особа мала на попередньому місці роботи. Після 30 днів пропонується та робота, яка є на ринку праці”.

Роботу пропонують навіть якщо для неї потрібне додаткове навчання, бо кажуть: робочих рук все ще більше, ніж пропозицій. Одна вакансія нині живе не більше двох годин.

Марина Балицька, начальниця відділу активної підтримки безробітних Дніпровського міського центру зайнятості: “Звичайно, вибір є. Або йти навчатись, здобувати нову професію і потім працевлаштовуватись вже за новою професією, або йти працевлаштовуватись поки на ті місця, що не потребують додаткових знань, умінь та навичок”.

Курси для безробітних повністю безкоштовні. Представники центру зайнятості запевняють, зараз найбільш потрібні працівники у сфері послуг та робітничі спеціальності.