Студенти винайшли невеликий пристрій WheelKeep, який допоможе захистити велосипед від крадіжок. Корпус пристрою надрукований на 3D принтері. Він непомітний ззовні, виглядає як звичайна заводська кришка велосипеду. Як працює пристрій – дивіться у сюжеті.
Студенти з Дніпра розробили пристрій, який може запобігти крадіжкам велосипедів. Трекер встановлюється у кермову колонку і він непомітний зовні.
Ілля Волков, розробник WheelKeep: «Ось так виглядає наразі пристрій, це працездатний прототип. Він трохи потертий, бо він кілька місяців тестується у наших особистих велосипедах. Встановлюється вертикально, тут ми бачимо кришку. При встановленні в кінцевому варіанті буде видно тільки кришку, і вона виглядатиме просто як заводська практично».
Ідея захистити свій велосипед від крадіжки виникла, коли хлопці каталися по місту, але захотіли зайти до крамниці. Існуючі варіанти захисту від крадіжки виглядали ненадійними.
Павло Герман, розробник WheelKeep: «З того що було, нічого не давало надії, що цьому можна довіряти. Я і наша команда, ми велосипедисти. І коли ми каталися на велосипедах, ми зрозуміли, що звичайний замок не дасть нам жодної гарантії, щоб повернути велосипед у випадку крадіжки або, що ми зможемо зупинити якось спробу крадіжки. Саме тому ми почали думати, що можна такого зробити і прийшла ідея WhellKeep».
Керування пристроєм здійснюється через мобільний додаток. Заряду вистачає майже на два тижні. А завдяки магнітній зарядці, систему захисту можна навіть не виймати з велосипеду.
Павло Герман, співзасновник WheelKeep: «Ось так виглядає мобільний застосунок, тут поки що є весь необхідний функціонал, щоб поставити велосипед на охорону. Ось така кнопка, вона ставить систему на охорону. І також є мапа, на якій можна побачити мітку, де знаходиться велосипед, і вона буде рухатися у випадку крадіжки”.
Не маючи великих бюджетів на рекламу свого винаходу, хлопці написали про нього у соціальних мережах. А згодом перемогли на національному рівні у Всесвітньому конкурсі стартапів.
Ілля Волков, співзасновник WheelKeep: «Завдяки гранту від українського фонду стартапів, ми зможемо трохи собі дозволити маркетинговтй бюджет. В першу чергу плануємо популяризувати пристрій через наших партнерів, таких як веломагазини, локальні та всеукраїнські, і лідери думок, тобто ютубери, і в такому плані».
В систему захисту вбудована СІМ-карта з оплаченим інтернетом на цілий рік. Відстежити місцезнаходження свого велосипеду можна з точністю до двох метрів. Хлопці сподіваються перемогти і у Всесвітньому конкурсі стартапів. А в майбутньому планують тісно співпрацювати з поліцією та продавати свої пристрої по всьому світу.
А у майбутньому планують тісно співпрацювати з поліцією та продавати свої пристрої по всьому світу.