Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Дніпровські лікарні перекваліфіковують під вимоги воєнного часу

Дніпровські лікарні перекваліфіковуються на вимоги воєнного часу. До початку повномасштабного вторгнення в Україні система професійної реабілітації розвинена не була. Проте, у Дніпрі є заклади, де вирішують цю проблему. А за підтримки європейських колег така меддопомога вийде на інший рівень. 

У залі фізреабілітації — заняття. На спецтренажері 20-річна Єлизавета Лаптєва відпрацьовує вправи.

Єлизавета Лаптєва, студентка: «Робимо певні вправи на те, щоб покращувати і те, щоб можна було добре ходити вже».

Дівчина впала з драбини, тепер лікує пошкоджену ногу.

«За декілька місяців ми відновили повністю».

З такими та іншими патологіями стикаються постійно, говорять лікарі.

Олексій, фізичний терапевт відділення медичної реабілітації: «Ми намагаємося повністю відновити кінцівки, якщо це пов’язано із патологією чи травмою. Це фізичні вправи насамперед. Це масаж, це фізіотерапія сюди входить».

Головне завдання реабілітації – повернути пацієнта до звичного життя після хірургічного втручання. Лікарні для цивільних у минулому, за останні 9 років вони стали базою надання меддопомоги постраждалим у боях.
У лікарняній палаті 75-річна Оксана Луганська розповідає про самопочуття. Мешканка Бахмуту потрапила під жорсткий обстріл. Її з високою температурою, поранену в кисть вивезли українські вояки.

Оксана Луганська, мешканка Бахмуту: «Розбило зовсім руку. Ось дірка така тут була. Якби не ця лікарня, я не знаю, що робили б. Пальці висіли, рука, відразу її пришили».

Відновна хірургія та реабілітація кисті – унікальний напрям, який розвивають у медзакладі вже 30 років.

Руслан, завідувач відділення відновної хірургії та реабілітації кисті: «У мирний час це були виробничі травми, побутові. Надавали допомогу цивільним із 5 областей України, не рахуючи нашого міста Дніпро. Нині пріоритети трохи змінилися. Зараз у нас 99-98 відсотків — це воїни, потерпілі хлопці, які захищають нас».

Напрацьований роками досвід допомагає у воєнний час. Значна частина пацієнтів – українські захисники. Відділення медичної реабілітації в лікарні існує вже третій рік.

Наталія Вадимівна, медична директорка з реабілітації: «Щоб була певна якість життя, щоб була впевненість у собі, в своїх функціях, у своїх можливостях. На це потрібен певний період часу. І цей певний період часу має бути заповнений втручанням спеціалістів, які розуміються на цьому». 

Система професійної реабілітації в Україні тільки починає розвиватися. Наразі українським лікарям не вистачає обладнання. Підтримати в цьому Дніпро взялися європейські партнери.

Петер Павел, президент Чеської Республіки: «Тут, у Дніпрі, ми сконцентруємося на відбудові та гуманітарній сфері. Особливу увагу буде приділено внрушньо переміщеним особам, енергетичному, транспортному та медичному напрямках».

Першу партію допомоги днями вже передали Дніпру. Від чеських партнерів місто отримало карети швидкої та низку медичного обладнання.

Петр Крумпганзл, представник Українсько-чеської торгової палати: «Ми завжди отримували підтримку від офісу мера. І зараз настав час повернути це добро — допомагати чеським і дніпровським компаніям у довгостроковій перспективі».

Борис Філатов, міський голова Дніпра: «Наші чеські друзі, я вже кажу друзі, вони передали на міськраду три автівки швидкої допомоги, а також купу різного обладнання. Думаю так, що частину ми передамо на військові наші бригади бойові, а, може, декілька ми залишимо для медицини нашого міста».

Ця допомога не одноразова. Чеська Республіка висловила готовність підтримати Дніпропетровщину як у воєнний час, так і після нашої перемоги.

Читайте також: Батьківська рада Дніпра перевірила, як буде організований освітній процес декількох шкіл в приміщенні однієї