Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Дніпровські історики створили найкращій підручник для старшокласників

Дніпровські історики створили надсучасний посібник для старшокласників. Згідно статистики, серед шести підручників з історії, написаних згідно з вимогами нової української школи, українські вчителі обирають саме книгу, написану нашими земляками. Чому посібник є найкращим?

У центрі професійного розвитку вчителів лекція. Ігор Щупак розповідає про нюанси створення підручників з історії для п’ятикласників та про те, як історики мають подавати інформацію про події сучасної Україні.

Ігор Щупак, кандидат історичних наук, заслужений працівник освіти України: “Ми – автори підручників для всієї України, які відповідно до програм і розробляються. Скажімо 5 клас – це вступ до історії України, і це ознайомлення дітей про те, що вивчає історична наука, чому це дуже важливо для України, чому це важливо для українських громадян. Ми спонукаємо до того, щоб діти розуміли, що історія їхньої родини є історією їхньої родини. Щоб вони розуміли, що таке і мала Батьківщина і велика Україна”.

Ігор Щупак – керівник групи істориків, чиї підручники найбільше користуються попитом у школярів. Підручник дніпрян мультимедійний, налічує QR-коди, фільми, безліч фото та цікаву графіку.

Наталя Власова, співавтор створення підручників з історії, модельних навчальних програм: “Підручники, у нас вони більш сучасні, вони розроблені під кліпове мислення наших учнів, під те, щоб дитина отримувала не просто текст, да. Тому що, ви знаєте, що діти читати не дуже люблять сьогодні. І змусити їх читати величезні обсяги тексту досить важко. Наші підручники направлені на те, щоб легко було викладати вчителю. У нас величезна кількість завдань, запитань, ілюстрацій, картинок. У нас є онлайн-сервіси, які ми застосовуємо”.

Через велику зацікавленість до підручника історії, його авторів запросили на зустріч. Вчителі мали можливість поставити усі питання стосовно методики викладання по ньому та роботи з учнями.

Тетяна Нікіфорова, виконувачка обов’язків директора центру професійного розвитку для педагогів «Освітня траєкторія»: “В ході нової української школи змінюються освітні програми відповідно до змінних освітніх програм, і визначаються певні теми і напрямки, за якими наші учні вивчають цю історію. Відповідно, настала потреба створити нові підручники, і в рамках впровадження цієї концепції, дійсно, з усіх предметів створюються нові підручники, де розширюється матеріл, оновлюється матеріал”.

Фахівці говорять: сучасні підручники з історії, це не про дати та події – це про розуміння. У Дніпрі, як бачимо, на цьому знаються.