Дніпровська науково-технічна бібліотека проводить майстер-класи для родин переселенців. Дітей разом з батьками приймають безкоштовно за попереднім записом. Малеча з великим задоволенням майструє витинанки, квіти та різноманітні листівки.
Вже другий місяць у Дніпрі проводять безкоштовні різноманітні «майстерки» для дітей-переселенців та їх батьків. Одинадцятирічний Іван приїхав до Дніпра разом з мамою та молодшою сестрою три місяці тому.
Іван Просенок, переселенець з Волновахи: “Я приехал сначала с Волновахи. Проснулся, а там начало бухкать, взрываться что-то. Мы поехали к бабушке в село, в Евгеновку. Мы там сидели 22 дня войны, и начало что-то взрываться, и мы поехали в Днепр с моими племянниками. Мы приехали в Днепр, нашли дом”.
Разом з іншими дітьми хлопець відвідував різні майстер-класи вже декілька разів.
Іван Просенок, переселенець з Волновахи: “Мы делали дерево, мы ходили к психиатру, делали деревья, потом еще играли. Потом мы пришли еще раз сюда, тут было 3D-моделирование. Сейчас уже пришел в третий раз”.
Сьогодні діти власними руками створили джинсове намисто. Майстриня Ольга – також переселенка. Вона приїхала з Костятинівки, що на Донеччині. Жінка каже, її життя нерозривно пов’язано з мистецтвом, тому зараз якнайважливіше передавати свій досвід.
Ольга Клюшанова, майстриня: “Я сама прекрасно понимаю, в какой ситуации оказались люди, которые сейчас в чужом городе, в непонятной ситуации. Новости, которые каждый день прилетают – не самые радостные с наших родных городов. Поэтому для того, чтобы немного отвлечься, для того, чтобы немного на что-то переключиться, переключиться на что-то яркое и красочное – вот такая у меня была идея”.
“Очень стильно и красиво, она еще немного подсохнет. В целом работа готова”.
У науково-технічній бібліотеці різні заняття проводять щотижня.
Ірина Перепелиця, виконуюча обов’язки директорки науково-технічної бібліотеки гірничо-металургійного комплексу України: “Взагалі бібліотека науково-технічна і є таке направлення «Студія 3D-моделювання», яка по п’ятницям у нас працює. Веде теж волонтер, всі заходи безкоштовні. Потім є лялька-мотанка. Також незабаром буде малювання пряників”.
Діти від створеного власними руками намиста – в захваті.
Марія Пащенко, переселенка з Мелітополя: “Це було не дуже важко, якщо добре слухати і все робити, як кажуть. Для мене це все було навіть дуже цікаво”.
Наприкінці кожного заняття малечі дарують солодощі. Долучитися можуть люди будь-якого віку. Всю інформацію про наступні майстер-класи можна побачити на офіційній сторінці бібліотеки у фейсбук.