Конкурс «Життя очима дитини – 2022» покликаний підтримати українську малечу в її бажанні творити. Також він створює можливість дітям інших країн переосмислити цінність миру. На своїх малюнках діти зображують те, що їх найбільше хвилює — «Ні війні!», «Хочу миру!» та «Ми переможемо!» Впродовж червня на конкурс приходили роботи з різних країн світу, де прихистили українських переселенців. Також є роботи від малечі, чиї сім’ї вимушено переселилися. Організатори зазначають, що всі ці діти – діти Дніпропетровщини.
Від 1 липня на сайті “Життя Дніпра” триває голосування за роботи учасників конкурсу «Життя очима дітей». Вперше за шестирічну історію конкурсу всі роботи об’єднані спільною темою «Діти Дніпропетровщини проти війни».
Геннадій Гуфман, засновник благодійного фонду, ініціатор Програми «Соціальна реконструкція»: “Мы не оцениваем академические навыки или художественную манеру. Мы хотим, чтобы голос детей услышали взрослые, увидели, как выглядит мир глазами детей. Работы, которые наберут наибольшее количество голосов, будут размещены на бордах Днепра. Но я уверен, что главным призом для всех нас станет не это, а то, что тема нынешнего года «Дети Днепропетровщины против войны» никогда больше не повторится”.
Брати Назар та Захар з села Іллінка Кам’янського району. Вони не вперше беруть участь у конкурсі. Їхні цьогорічні роботи — серед лідерів глядацької підтримки.
Назар Лантух, учасник конкурсу: «Мені було трошки сумно малювати таку картину. Жінка цілує його в лоб, тому що вона переживає і желає йому щастя».
На малюнку Ірини з Павлограду – щаслива українська родина, поле соняшників та синє небо. Дівчинка зобразила справжнє бажане щастя.
Ірина Дузенко, учасниця конкурсу: «Жовті соняшники, і я намалювала голубів, тому що голуби- це символ миру, а я хочу, щоб в нашій країні був мир».
Єлизавета зобразила балерину в космосі – символ грації та ніжності. Це дебют дівчинки у конкурсі.
Єлизавета Лоскутова, учасниця конкурсу: «Мой учитель прислал маме про этот конкурс, а мама мне сказала, и я согласилась. Хочу, чтобы про нашу Украину знали не только на Земле, но и в космосе знали все».
Поліна – дніпрянка. Дівчинка каже, що їй дуже складно зараз бачити всі жахи війни. Саме свої емоції й відбила на папері.
Поліна Стрілець, учасниця конкурсу: «Ситуація в нашій країні так вийшла, що я не змогла побачитись зі своїми друзями, погуляти з ними, провести гарно час, як ми це робимо зазвичай. Дуже страшно за своє життя і за їхні теж».
Голосування за учасників конкурсу продовжується на сайті “Життя Дніпра”. Маленьких переможців за кількістю голосів визначать у чотирьох вікових категоріях. Понад 11 тисяч батьків, родичів, друзів та вболівальників з різних куточків України поєднані ідеєю підтримки учасників конкурсу.
Геннадій Гуфман, засновник благодійного фонду, ініціатор Програми «Соціальна реконструкція»: “Мы благодарны всем его участникам за смелость, за искренность, за эмоции. Мы приглашаем всех мам и пап, бабушек и дедушек, ближних и дальних родственников, просто знакомых и даже незнакомых людей поддержать наших неимоверных конкурсантов. Давайте сделаем так, чтобы о нашем конкурсе, его участниках и их историях узнало как можно больше людей.
Підсумки конкурсу будуть підбиті на сайті «Життя Дніпра» та сторінці програми Геннадія Гуфмана «Соціальна реконструкція» у Facebook.