Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Дніпро стає флагманом в Україні у сфері моніторингу атмосферного повітря: місто отримало від ПРООН новітнє обладнання – портативну та індикативну станції

Дніпро отримав новітнє обладнання для моніторингу атмосферного повітря від Програми розвитку ООН в Україні. Йдеться про портативну та індикативну станції. Разом з нашим місто таке обладнання отримав Кривий Ріг та Суми.  

«Цю допомогу надала ПРООН за фінансової підтримки уряду Швеції. Це три індикативні пости та портативні станції для моніторингу атмосферного повітря, які переноситимуть дрони. Вони також можуть бути встановлені на електромобілі, велосипеди чи використовуватися в ручному режимі. Сподіваємося, що це обладнання допоможе міським адміністраціям ухвалювати важливі рішення. Воно також важливе для залучення інвестицій в наявні промислові потужності, інфраструктурні проєкти, які є джерелами викидів. Це сучасне обладнання нового покоління. Індикативні станції вже використовуються в Україні. А от портативне обладнання на дронах  — це перший досвід для України. Такі дослідження проводяться в Канаді, Америці, Європі для розуміння джерела забруднення, його кількості», — сказала спеціалістка Програми розвитку ООН в Україні Ольга Сютикова.

За словами заступниці директора департаменту екологічної політики Ірини Козлової, Дніпро стає флагманом у сфері моніторингу атмосферного повітря.

«Дуже раді тому, що отримали таке професійне обладнання. Вдячні за це нашим партнерам – ПРООН, з якими вже не вперше співпрацюємо. А також дуже вдячні нашій  обласній ДСНС, з якою маємо укладений меморандум про співпрацю. Фахівці департаменту пройшли навчання від спеціалістів ДСНС для роботи з відповідним обладнанням, маємо сертифікати. З нами навчались представники НТУ «Дніпровська політехніка», з якими ми разом опрацьовуватимемо результати вимірів. Також це обладнання стане у пригоді для якісного обчислення екологічних збитків, завданих військовими діями.  Це обладнання екологічно безпечне. Воно виводить на новий рівень якість моніторингу атмосферного повітря. Завдяки йому зможемо отримувати найбільш якісні показники стану повітря у місті, а відтак – приймати управлінські рішення завдяки отриманим даним. Усе для того, аби повітря у нашому місті було чистішим», — підкреслила Ірина Козлова.  

Начальник оперативно-координаційного центру ДСНС України у Дніпропетровській області, підполковник служби цивільного захисту Ігор Гетало додав: «Представники департаменту екологічної політики міськради пройшли навчання щодо керування безпілотними літальними апаратами. Провели практичний, теоретичний тренінги для тих фахівців, які у своїй діяльності використовуватимуть це обладнання для моніторингу стану повітря у місті».

Читайте також: 128-ій бригаді ТрО указом Президента присвоїли найменування «Дике Поле»