Диваки у чудернацьких костюмах. У Дніпрі набирає обертів рух косплею. Його прихильники перевдягаються в улюблених героїв і переживають їхні емоції, як власні. Їм дістається на вулицях від перехожих за яскраві образи та макіяж, їх навіть називають сектантами і навіженими. Та хто вони насправді?
Мистецтво перевтілення і змалювання образу до найдрібніших деталей – це косплей. Термін в перекладі означає костюмована гра. Вперше його вжив журналіст Такахасі Нобуюкі в червневому випуску журналу «My Anime», в 1984 році.
Косплеєр – людина, яка здатна повністю перевтілитися, створивши максимально точний образ обраного персонажа за допомогою костюму та гриму.
Близько 40 перук, десятки костюмів та створених персонажів – для Арісу косплей, яким вона займається понад 10 років, вже давно не дитяча забавка. Це і спосіб життя, і заробіток.
“Батьки були проти з початку, називали це сектою. Але я стояла на своєму, що я можу не тільки собі робити, а ще і комусь. І коли батьки побачили, що я цим займаюсь серйозно, коли я почала в цьому розвиватися – вони вже стали більш терпимі. І в минулому році вони прийшли подивитись, як я працюю на фестивалі ведучою. І сказали, що я молодець. Це для мене була маленька перемога”, – згадує косплеєрка Арісу.
Вбрання для косплею шиють, купують в Україні, замовляють з-за кордону. Але треба бути готовими викласти за образ кругленьку суму.
“Це дуже дороге хобі. Хоча, якщо замолвяти костюми з китаю, красиві, якісні, щоб багато тканини було, то це від 100 доларів”, – розповідає Арісу.
Але вона впевнена, що отримане від перевтілення задоволення вартує кожної витраченої копійчини.
“Завдяки цьому хобі я знайшла не тільки друзів які зі мною вже більше 10 років, і збудували сім’ю”.
А школярка Таміла тільки відкриває для себе цей таємничий світ. Косплеєм дівчина займається трохи більше року, але зміни в собі бачить разючі.
“Це впевненість в собі, тому що кожен фест – це ти їдеш у маршрутці, всі дивляться, питають. У мене навіть вже є рейтинг питань. В першу чергу питають “яке свято?”. Коли у мене немає часу, то я кажу, що кожен день свято, якщо є час, то пояснюю, що таке косплей що є фестивалі. А друге – у мене жодного виходу не буває, щоб хтось не крикнув “Венздей!”, – каже косплєєрка Таміла.
Але дівчина каже: не завжди оточуючі налаштовані позитивно, у багатьох незвичний вигляд косплеєрів викликає агресію.
“Так, до нас приставали. Якщо ми були в якомусь громадському місці, то говорили: давайте вийдемо поговоримо. І таке було”, – згадує Таміла.
Попри все, дівчина на такі висловлювання не зважає і радіє, що цей рух набирає обертів у нашому місті.
Організація великих косплей-фестивалів стало логічним розвитком улюбленого хобі для Жанни Грім. Щороку команда Жанни влаштовує у місті кілька фестивалів та зустрічей. Запрошуються всі бажаючі.
“Хочеться донести до молоді, що кожен з нас індивідуальний, у кожного з нас є своє заняття, своє хобі і це все можна втілити в життя. Зараз не тільки підлітки цим захоплюються, а і дорослі, в середньому це вік від 8-5 років, до 40 і більше”, – пояснює event-менеджерка Жанна Грімм.
Жанна заспокоює батьків, які бояться відпускати дітей на такі заходи та асоціюють косплей з чимось небезпечним.
“Мало того, що це все під забороною, навіть якщо якась людина пробує пронести алкоголь, то одразу попадає у чорний список. На наших заходах є волонтери, які за всім цим стежать, а також охорона”.
І ми отримали інсайд для наших глядачів-прихильників косплея – наступний великий фестиваль аніме культури відбудеться 27 липня у ПК Шинник.
Читайте також: Євген Синельников, Євген Філатов та KADNAY на одній сцені. «Як звучить Дніпро» зблизив містян