У Дніпрі в театрі ляльок триває підготовка до урочистих заходів у рамках проєкту «Дніпро. Різдво. Разом – 2025», який стартує в п’ятницю 6 грудня. В стінах театру пройде велика кількість постановок до Дня святого Миколая, з нагоди Різдва і Нового року.
«Готуємося важко і складно, крізь постійні замінування та відключення електроенергії. Щорічно готуємо різдвяно-новорічну програму. Діти мають вірити в диво і відчувати, що щастя є, і це диво обов’язково відбудеться. Я бачу, що сьогодні батьки практично інстинктивно ведуть дітей до театру, щоб підлікувати їх душі. Ми готуємо декілька вистав у грудні. Є камерна і чарівна зимова вистава «Лисичка-сестричка та вовк-панібрат», а перед цією виставою у фойє театру відбуваються масовки-свята, де діти стають більш радісними, також до них потім виходить святий Миколай, який дарує їм подарунки і запрошує на виставу. Цьогоріч свято святого Миколая стоїть дещо окремо від інших новорічних свят, тому робимо ще й програму для відзначення Дня святого Миколая, а потім повертаємося до репертуару», – розповів директор-художній керівник Дніпровського міського театру ляльок, Заслужений діяч мистецтв України Валентин Фетісов.
Масштабний проєкт «Дніпро. Різдво. Разом», направлений на вивчення української національної культури та фольклору, розвиток і популяризацію українських традицій – відбудеться вже вдруге в декілька етапів протягом грудня 2024 року.
Хід підготовки до свята проінспектував начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Євген Хорошилов. Сьогодні, 4 грудня, він черговий по місту.
«Ми відвідали один з найкращих театрів нашого міста без перебільшення. Більш ніж 20 років функціонує такий спеціалізований театр для самих маленьких. Це Дніпровський ляльковий театр, і ми побачили, що незважаючи на складнощі, які мають місце сьогодні в країні, попри складний енергетичний графік, незважаючи на війну, яка триває, діти народжуються, потребують уваги і вимагають такого виховання, яке дозволить їм вирости у справжніх громадян України», – наголосив Євген Хорошилов.
Наступна точка перевірки – ліцей №130. Тут черговий проінспектував, як триває підготовка скрині-оберігу для ЗСУ (проспект Героїв, 38).
«Традиційно департаментом вже вдруге проводиться й дуже цікава акція «Скринька-оберіг для ЗСУ». Це ініціатива дітей, батьків і викладачів. Вони збирають такі індивідуальні набори першої необхідності для військових. Це і смаколики, і теплі речі, енергетичні батончики, та багато іншого. Близько 500 таких боксів вже зібрано лише в одному цьому закладі, а по місту ця цифра є значно більшою. Незважаючи на війну, яка триває в нашій країні, ми розуміємо, що люди потребують певної віддушини, потребують певного розвантаження і свят. Тим більше, що історія Різдвяних та Новорічних свят – це вже велика традиція. Є такі добрі свята, як День святого Миколая, який з певного часу співпадає з Днем захисника вітчизни. Сьогодні ми побачили, як взагалі готується Дніпро та учні і вчителі до новорічних і різдвяних свят, і як вони готуються відзначити День святого Миколая. Також ми нагадуємо, що Україна різдвяна, вона багата традиціями, зокрема традиціями музикування, традиціями вертепу. І сьогодні ми побачили майстер-клас, який закликає взяти участь у міському фестивалі Дніпро-Різдво-Разом. В рамках цього великого фестивалю ми побачимо групи молодих людей, які зміцнюють цю дуже цікаву, дуже корисну, дуже відому народну традицію», – зазначив Євген Хорошилов.
Акцію «Скринька-оберіг для ЗСУ» у Дніпрі проводять другий рік поспіль за ініціативи батьків та учнів місцевих закладів освіти, щоб подякувати захисникам і захисницям України за безпеку та свободу.
Минулого року вдалося зібрати близько 8 000 таких скриньок, цьогоріч допомога має бути ще масштабнішою.
Окрім цього, черговий по місту переглянув підготовку до новорічного вертепу, який організовує учениця ліцею №130 Софія Чернець. Дівчина другий рік поспіль збирається проводити захід, аби поширювати українські традиції серед мешканців нашого міста.
«Я проводжу вертеп вже другий рік поспіль і вважаю, що його треба продовжувати, адже ми так захищаємо наш культурний фронт. В цьому році із цікавого підготувала сучасну колядку, яка є популярною на просторах інтернету. Це буде цікаво. Також підготували 5 скриньок, які поїдуть до наших захисників. Ми збираємо все, що може їм бути потрібно: їжа, шкарпетки, одяг. Все, чим можемо допомогти ми та наші батьки», – сказала учениця ліцею №130 Софія Чернець.
Також черговий по місту оглянув укриття ліцею. Приміщення має додаткові виходи, оснащено резервним живленням, комунікаціями, питною водою, необхідними медикаментами та точками доступу до Wi-Fi.
«Укриття свого часу увійшло до реєстру тимчасових споруд, воно відповідає вимогам чинного законодавства. І якраз ми тут перебуваємо в той період, коли відсутнє централізоване енергопостачання. Ми бачимо, що заклад готовий до прийому відвідувачів. Воно обладнане необхідними приладами освітлення, є медикаменти, меблі та питна вода, працює санвузол», – зазначив Євген Хорошилов.
Особливу увагу приділено освітленню у приміщеннях під час відключень електроенергії.
«Укриття у нас забезпечене всім необхідним. Вода, невеличкий запас необхідної їжі, є теплі ковдри, меблі всі необхідні для дітей. Під час повітряної тривоги діти спускаються в укриття і уроки продовжуються, йдуть уроки за розкладом, так, як має бути. Крім того, в укритті обов’язково є додаткове освітлення, яким ми користуємося тоді, коли вимикають світло в окрузі», – розповіла директорка ліцею №130 Тетяна Пісоцька.
Читайте також: Наступ на Дніпропетровщину: що відомо про плани РФ?