Двічі релоковані, проте продовжують свою справу попри все. Швейне виробництво з Лисичанська після початку повномасштабного вторгнення понад місяць продовжувало свою роботу на Луганщині. Його засновник – Дмитро Косилкін займався волонтерством. Через активні бойові дії довелось евакуюватись до Дніпра.
З моменту релокації підприємство перекваліфікувалося з пошиття дитячих курток на пошиття одягу та амуніції для військових. Спершу почали шити найбільш необхідні і популярні речі серед армійців: плитоноски, ремінно-плечові системи (РПС) і кілька різних підсумків.
«Нині ми працюємо у напрямку дитячого одягу з мембранної тканини та надалі виконуємо замовлення для військових. Зараз є попит на тактичне пончо (водонепроникне), яке підприємство відшиває за індивідуальним замовленням. Нам міська влада разом з Укрпоштою за програмою релокації надали машину для вивезення обладнання. Нині в нас працюють 6 працівників: дві дівчини у нас переселенки, інші – дніпряни. Всі професійні швачки з досвідом роботи. Також зазначу, що коли ми приїхали, міська рада нам активно почала допомагати з пошуком приміщення, познайомили нас з іншими виробництвами, допомогли адаптуватись та запрошували на різноманітні заходи для бізнесу, за що ми дуже вдячні», – прокоментувала засновниця бренду одягу «Be Easy» Марія Косилкіна.
Підприємство брало участь у різноманітних грантах; так, від фонду USAID отримали лазерний плотер та інше швейне обладнання.
Від початку релокації Дмитро Косилкін взаємодіє з Дніпровською міською радою. На етапі пошуку приміщення для розміщення виробничих потужностей в місті було запропоновано на вибір декілька варіантів.
Крім цього, міська рада Дніпра допомагає підприємству інформаційно: запрошує до участі у нетворкінгах, конференціях, вебінарах, до науково-комунікаційного проєкту для бізнесу та підприємців «Dnipro & Relocate», організованого Дніпровською міською радою спільно з Агентством системного продажу Альони Сафонової в рамках реалізації гранту за Програмою USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та до отримання безкоштовних консультацій у Центрі підтримки бізнесу на базі «Прозорого офісу» з питань розвитку та просування власного бізнесу. Про це розповів директор департаменту торгівлі та реклами ДМР Андрій Пильченко, який 23 грудня є черговим по місту.
Також він перевірив найпростіше укриття у КЗО «СЗШ № 6» ДМР по вул. Робоча, 64.
«Укриття розраховане на 86 осіб. В укритті є запаси питної води, облаштовані місця для сидіння, є аптечка та вогнегасники. Також приміщення облаштоване безперебійним інтернетом. Тут є вакуумний туалет, системи водопроводу та каналізації. Укриття відчинене цілодобово», – додав Андрій Пильченко.
Читайте також: «Попелюшка на сучасний лад»: вистава для малечі Дніпра