Програма «Transparent cities/Прозорі міста» (Transparency International Ukraine) презентувала адаптоване дослідження роботи міських рад під час війни. Це не лінійне продовження традиційних Рейтингів прозорості — цьогоріч команда оцінювала лише 70 міст зі звичних 100 за оновленими критеріями. Замість звичних балів і місць — тепер статус міста («прозоре», «частково прозоре» та «непрозоре») і рівень виконання індикаторів. Дослідження відбулося за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Перше місце в рейтингу посів, зокрема, Дніпро.
Оцінювання проводилося за 40 адаптованими критеріями, які стосуються організації роботи міських рад, публікації інформації на офіційних ресурсах, доступу до даних щодо земельних питань та житлових питань, комунального майна, соціальної сфери тощо.
Із початком повномасштабної війни сфера доступу до публічної інформації загалом регресувала. Аргументуючи безпековими ризиками, міста призупиняли роботу офіційних порталів або ж обмежували доступ до окремих розділів чи сторінок. Як зазначають автори досліджень, прозорість роботи має залишатись важливим завданням для органів місцевого самоврядування.
«Військова агресія росії проти України стала справжнім викликом і перевіркою на стійкість для усіх українських міст. Водночас до України зараз прикута велика увага світової спільноти, яка допомагає вже зараз та планує підтримувати нас у процесі відбудови. Високий рівень прозорості та підзвітності місцевої влади вкрай необхідний для ефективного залучення інвестицій та відновлення України. Тож наша команда розробила для цього комплексні рекомендації», — зауважує керівниця програми «Transparent cities/Прозорі міста» Олена Огороднік.
Читайте також: Замість автодору на Дніпропетровщині запрацювала нова служба.