Дніпро є лідером у працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб. У вересні 2022 року лише 10 % переселенців мали роботу. Навесні 2023-го ситуація значно покращилася: у місті працевлаштували 35 % переселенців працездатного віку. До кінця 2023 року цей показник зріс до 60 %. У грудні 2024-го вже 70 % ВПО, які зупинилися у Дніпрі, мають постійну роботу.
Інна Петрівна, лікарка-офтальмологиня зі Слов’янська Донецької області, евакуювалася до Дніпра у квітні 2022 року.
«Приїхала разом із родиною. Працюю тут уже два роки. Мене чудово прийняли у місцевій лікарні, підтримали, навчили нових підходів, адже у Слов’янську ми працювали за трохи іншою системою. Я у цій професії вже майже 30 років і щодня приймаю близько 20 пацієнтів, серед яких є й військові. Думки про рідний Слов’янськ мене не полишають: там залишилися друзі й частина родини. На щастя, місто ще не повністю знищене, але його постійно обстрілюють. Тому своє майбутнє життя та кар’єру будуватиму у Дніпрі», — ділиться лікарка.
«На сьогодні у нас працюють дві лікарки-ВПО: невропатолог і офтальмолог. Ми дуже цінуємо їхню працю, адже заповнити вакансії кваліфікованих спеціалістів важко через велике навантаження. Це і наплив пацієнтів, і робота з електронними системами. Тому ми підтримуємо своїх співробітників», – розповіла заступниця медичного директора одного з консультативно-діагностичних відділень міста пані Світлана.
Загалом з початку великої війни у медзаклади Дніпра на різні посади працевлаштовано 436 ВПО.
А серед найбільших роботодавців у місті – Дніпровська міська рада. З початку війни тут дали роботу понад 11,5 тис. особам, з них 1 345 — переселенці. Найбільше — у департаментах охорони здоров’я, гуманітарної та соціальної політики.
«Дніпро залишається прикладом ефективної інтеграції ВПО у трудовий ринок. Це сприяє їхній професійній адаптації та розвитку громади. У підрозділах департаменту гуманітарної політики працевлаштувалися 3 778 осіб, з них 533 – переселенці. У підрозділах департаменту соціальної політики роботу отримали 495 осіб, серед яких 69 ВПО», – зазначила очільниця інспекції з питань праці Дніпровської міської ради Тетяна Янушкевич.
Для зручності пошуку роботи у Дніпрі створені безкоштовні тelegram-канал та viber-групу «Work_DniproUA». (https://t.me/Work_DniproUA) Там оперативно публікують актуальні вакансії з прямими контактами роботодавців та конкурентними зарплатами.
«Ми також організовуємо нетворкінги «єВакансія, єРобота» для переселенців і роботодавців. Успішно реалізуються і проєкти з перенавчання. У 2023 році з ініціативи інспекції з питань праці запустили проєкт із перенавчання жінок ВПО на затребувані будівельні спеціальності. Проєкт підтримала благодійна організація «Пліч-о-Пліч» з Бахмута, яка переїхала до Дніпра у 2022 році, за фінансової підтримки німецької компанії DKH (Diakonie Katastrophenhilfe)», – додала Тетяна Янушкевич.
Перші дві групи – малярки та плиточниці-лицювальниці – у складі 30 слухачок уже з 13 січня розпочнуть практику на будівельних майданчиках Дніпра. Ще дві групи розпочнуть навчання у лютому.
Читайте також: Дніпро разом із неурядовими гуманітарними організаціями продовжує допомагати містянам у ліквідації наслідків обстрілу 25 грудня