Дмитро з 12 контузіями, Олександр з ампутацією. Чоловіки познайомились у реабілітаційному центрі. Один – військовий, другий – рятувальник. Тепер вони намагаються підтримувати та допомагати один одному у проходженні лікування. Медики кажуть, таке спілкування йде їм на користь.
12 контузій, важкі поранення та інсульт – Дмитро потрапив до реабілітаційного центру Дніпра близько місяця тому. Не зважаючи на часткову втрату пам’яті, чоловік розповідає, як на початку війни обороняли країну.
«Ми взяли все в свої руки і відповідно ми робили все, що можна зробити, бо до цього то не та була війна. І дрони, і кораблі, і піхота пошла і танки, а нам командування дало виконувати ту задачу, яку ми виконували», – зазначає Дмитро, військовослужбовець.
Як отримав поранення, Дмитро розповідати не хоче, але ділиться, як проходить реабілітація.
«Займаються терапевти, працюємо фізично, психологічно, морально-психологічно. Все виходить, реабілітуюсь відмінно, навіть такі симптоми проявляються, що я вспомінаю ті моменти, які забуваю», – додає він.
Дмитро з великим старанням та мотивацією виконує фізичні вправи, аби швидше одужати та поїхати до своїх дітей, яких у нього п’ятеро.
Анна, фізична терапевтка, пояснює: «Він мав скарги на невпевненість під час ходьби, порушення рівноваги статичної та динамічної, слабість нижніх кінцівок. Наразі пацієнт вже пересувається без допоміжних засобів, моторний контроль його колін покращився. Пацієнт повністю самостійний».
Підтримує Дмитра й новий товариш, Олександр – колишній ДСНСник, також проходить реабілітацію у центрі. Він ділиться своїм досвідом: «Та ми зранку взагалі знайомимося. Він прокидається і дивится, не розуміє, де він і що він. Я кажу Дмитро і починаємо все з початку».
Лікарі сподіваються, що хлопці після одужання будуть підтримувати один одного та спілкуватись з родинами, адже таке групове лікування одне з найефективніших.
Читайте також: У Дніпрі відкрили 6 Пунктів Незламності