Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Дніпро – єдине місто в Україні, яке має комплексну програму підтримки переселенців

У Дніпрі, єдиному місті в Україні, існує окрема програма підтримки переселенців. Усі ВПО, які офіційно зареєстровані в місті, прирівнюються у правах та можливостях до дніпрян. Вони мають змогу отримати всі види допомоги та послуги, передбачені міськими програмами для мешканців Дніпра.

Ольга була змушена покинути свою домівку в серпні 2022 року.

Ольга Житник, переселенка: «Виїхали, бо почалися бойові дії. Ми поїхали із села і одразу приїхали сюди. Влаштувалися добре, винаймаємо будинок. Враження, звісно, гарні. Звернулися до центру зайнятості, вони направили до управління соціального захисту на громадські роботи. Нині працюємо в архіві».

Жінка згадує: у Дніпрі їх зустріли на самому вокзалі і видали найнеобхідніше. Окрім цього, кожен міг звернутись за консультативною та психологічною допомогою.

Наталя Прокопенко, заступниця начальника відділу прийому громадян: «Усі внутрішньо переміщенні особи, які звертаються до нас в управління, на прийомі отримують довідку ВПО та оформлюють допомогу на проживання ВПО. Також такі люди, які перемістилися до нас після 24 лютого, можуть отримати талони на харчування і в подальшому харчуватися безкоштовно».

Аби отримати послуги, треба заповнити анкету і оформити картку в центрі управління соціального захисту. Тут також допомагають з працевлаштуванням, оформленням виплат і документів.

Олена — переселенка з Нікополя. Приїхала до шелтера, аби убезпечити своїх дітей.

Олена Бистрова, переселенка з Нікополя: «У мене двоє дітей-інвалідів. Сюди мені підказала знайома, у неї тут мешкає мама довгий час. Ну, ось із квітня місяця з дітьми живемо тут».

Жінка радіє, оскільки тут їй не лише надали прихисток, а й забезпечили гідними умовами.

Юлія Крохмаль, завідувачка сектору соцзахисту ВПО департаменту соціальної політики ДМР: «Згідно з комплексною програмою, є харчування в місцях тимчасового компактного проживання. Наразі отримують обід та вечерю близько 260 ВПО щодня, а також є ще 2 пункти харчування у місті Дніпрі на лівому та правому березі, де також харчуються приблизно 1900 до 2000 осіб щодня».

Гарячі обіди також отримують люди поважного віку та особи з інвалідністю.

Юлія Христюк, представниця об’єднання «Джерело підтримки»: «З їжею нам допомагає департамент соціальної політики, а також Громадське об’єднання «КУСТ». Вони нам готують їжу, доставляють і люди харчуються. 66 обідів тут отримують мешканці, і є ще один шелтер на Шмідта,35 – там у нас близько 18».

У шелтерах переселенці щодня можуть пообідати і повечеряти. Наразі Дніпро прийняв близько 180 тисяч ВПО. І це лише ті, хто офіційно став на облік.

Аби долучитися до програм підтримки, необхідно звернутись до місцевих управлінь соцзахисту населення.

Читайте також: У Дніпрі за програмою «Безпечне місто» відновлюють зовнішнє освітлення у дворах