Site icon Телеканал «ДніпроTV»

«Для мене важливо, щоб подвиг мого чоловіка пам’ятали й увічнили», — удова захисника про оновлення проєкту «Історії Героїв»

У Дніпрі в сквері Героїв відкрили п’яту частину проєкту «Історії Героїв». Завдяки цьому загальна кількість висвітлених історій наших захисників досягла 225. Проєкт, що розпочався 29 серпня 2024 року, у День пам’яті захисників і захисниць України, став потужною платформою для вшанування подвигів українських військових.

Щомісяця у сквері встановлюють 15 тригранних конструкцій, кожна з яких містить три банери. Таким чином одночасно розміщують 45 історій героїв, які розповідають про життя, службу, подвиги та обставини загибелі українських захисників і захисниць.

«Мій чоловік боронив Україну з 2014 року. На момент, коли почалось повномасштабне вторгнення рф, він був демобілізований і перебував за кордоном.  Але повернувся, щоб знову стати до лав війська. Він завжди називав свою бригаду родиною – і це дійсно так. Після його загибелі у березні цього року вони постійно підтримують нас. Для мене важливо, щоб подвиг мого чоловіка пам’ятали й увічнили», – розповідає пані Олена, удова захисника Романа Бойка. 

«Раніше до Дня Збройних Сил України було відкрито алею пам’яті загиблим Героям Новокодацького району. Матеріали для цього були зібрані за сприяння 128-ї окремої бригади ТрО «Дике поле» СВ ЗСУ, 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр», 43-ї окремої механізованої бригади та адміністрації Новокодацького району. Ми сподіваємось, що подібні меморіали з’являться у кожному районі міста. Кожен банер у сквері оснащений QR-кодом, який веде на сайт memory.dp.ua. Там можна знайти детальну інформацію про героїв Дніпра, які віддали своє життя за незалежність України», — зазначив  в.о. директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради Сергій Луденський.

Читайте також: Обговорили підтримку евакуаційного процесу та плани на 2025 рік: команда ОВА зустрілася з фондом «Team4UA»