Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Для дніпровських вчителів провели навчальний проєкт «Non-stop education. Відео контент» 

За дорученням міського голови заступниця міського голови, директорка департаменту гуманітарної політики Ксенія Сушко перевірила, як проходить дуже актуальний для сьогодення навчальний проєкт для вчителів «Non-stop education. Відео контент» у школі №144

У Дніпрі затверджена безпечна форма організації освітнього процесу в умовах воєнного стану — дистанційна. В цих реаліях освітній процес підпорядковується сигналам сирен повітряної тривоги: тоді онлайн-урок припиняється. Завдання вчителя — провести наступний урок з урахуванням матеріалу попереднього уроку, якщо потрібно, доопрацювати тему, додатково пояснити матеріал, переформатувати календарно-тематичний план, організувати додаткові онлайн-консультації. Тож такі виклики, як довготривалі тривоги, вимкнення електрики та інтернету не дозволяють проводити уроки в межах розкладів.

«З координуванням фахівцями «Освітньої траєкторії» ми організували унікальний проєкт «Non-stop education. Відео контент». 14 найкращими вчителями інформатики міста було запропоновано педагогам навчання щодо способів запису відеоуроків за допомогою різноманітних сервісів та програм, їх редагування та підготовки коротких навчальних занять у відеоредакторах.

У офлайн режимі на базі 10 закладів освіти було проведено 32 тренінги, навчено 357 педагогів», — розповіла заступниця міського голови, директорка департаменту гуманітарної політики Ксенія Сушко.

«Проект «Non-stop education. Відео контент» – дуже необхідний. Ви розумієте, що зараз настала та пора, коли ми не завжди можемо своєчасно виходити в онлайн-уроки і надавати освітні послуги нашим діткам. Ми навчаємо зараз кожного вчителя запису відео-уроку, щоб в зручний час, коли не буде тривог, коли буде світло вдома у дитини, його переглянути, а в разі необхідності, щоб закріпити матеріал – подивитись ще раз. Працюємо над тим, щоб збільшити компетенції наших вчителів в онлайн-освіті», — розповів консультант інформатичної галузі КУ «ЦПР «Освітня траєкторія» Микола Кузічев.

Вчителі швидко адаптувалися до нових умов навчання під час війни, бо вони вже мали досвід та практичні напрацювання дистанційної роботи під час карантину, а саме: використання визначених закладом освітніх платформ для проведення уроків, виховних заходів, годин спілкування з дітьми, різних месенджерів для постійної  комунікації педагогів з учнями та батьками, системи контролю та проведення оцінювання. Зараз весь процес дистанційного навчання став більш організованим та керованим.

Тривалість безпосередньої роботи перед екраном комп’ютера обмежена вимогами санітарного регламенту, тому вчителю потрібно більш детально продумати структуру уроку, дозування домашнього завдання, враховуючи специфіку предмета, кожної теми. 

Багато учнів змінили форму навчання, виїхали в різні міста заходу України та Європи, але продовжують онлайн-навчання (14 892 учні). У закладах освіти  навчаються нові діти з родин, що змушені були виїхати з територій, де ведуться бойові дії (3494 учні). Перед вчителем постає завдання допомогти усім учням адаптуватися до навчання.

Читайте також: У Дніпрі інспектують Пункти Незламності в школах