Site icon Телеканал «ДніпроTV»

День пам’яті захисників України: у Дніпрі відкрили алею зі світлинами полеглих оборонців у рамках проєкту «Історії Героїв»

У Дніпрі в День пам’яті захисників України у сквері Героїв відкрили алею зі світлинами полеглих оборонців у рамах проєкту «Історії Героїв». На спеціальних банерних конструкціях зображені 45 захисників і захисниць, їхні історії.

На відкриття алеї прийшли родини полеглих героїв, військові, побратими, представники міської ради.

Серед зображених на меморіальних банерах — світлина та історія загиблого захисника Миколи Шишкіна. Вшанувати його пам’ять та усіх інших прийшла родина героя – мати, сестра, дружина і донька.  

«Практично з перших днів повномасштабного вторгнення син пішов на захист країни. А загинув 10 березня 2023 року. Він був доброю, ввічливою людиною. На меморіальному фото син схожий на себе, як живий дивиться. Біль від втрати ні на мить не зникає. Такі меморіальні алеї повинні бути, аби кожен із нас пам’ятав, якою дорогою ціною дається нашій країні свобода. Тут на світлинах переважно молоді хлопці та дівчата, які віддали за наш мир і спокій своє життя. Пам’ятаємо про це постійно. Слава нашим героям!» — сказала мати загиблого Миколи Шишкіна пані Наталія.

Дар’я Андрусенко-Якотюк, удова Олексія Башева, історія якого теж представлена на алеї проєкту «Історії Героїв», каже: «Бачити світлину свого чоловіка на меморіальному банері – дуже важко. Однак такі алеї із полеглими захисниками потрібні. Це пам’ять про них, їхню відвагу, подвиг. Проходячи повз – нагадування усім нам про загиблих героїв і те, якою великою ціною дається захист України».

Проєкт «Історії Героїв» реалізував департамент молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради за підтримки міського голови Бориса Філатова.

«На цих меморіальних банерах — історії загиблих героїв із Дніпра, підрозділів, які були сформовані у нашому місті. Про них й усіх інших, які теж загинули чи не повернулися з війни, ми повинні завжди пам’ятати. І піклуватися, допомагати живим, тим, хто отримав поранення. З 2014 року докладаємо для цього усіх зусиль. Щомісяця банери із полеглими героями змінюватимуться — аби розповісти про кожного. Слава полеглим героям! Вдячні нашим мужнім захисникам і захисницям, які нині стоять на варті майбутнього нашої країни!» — зазначив заступник міського голови Едуард Підлубний.

Перші історії для меморіальних конструкцій отримали від 128-ї окремої бригади територіальної оборони м. Дніпра, 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр», 43-ї окремої механізованої бригади, Сил спеціальних операції ЗСУ, полку патрульної служби поліції особливого призначення «Дніпро-1», Новокодацької районної адміністрації. На банерах зображено Qr-код на платформу «В!ЙНА» (https://memory.dp.ua).

Із 45 загиблих захисників і захисниць, зображених на меморіальних конструкціях, 19 – мешканці Новокодацького району.

«Новокодацький район міста – найбільший як за площею, так і за кількістю мешканців. На жаль, і втрат маємо більше. Слава усім захисникам і захисницям!» — розповів голова Новокодацької адміністрації Олег Денисенко.

«Ці герої – ангели над нами. Вони дивляться на нас і моляться за нашу велику перемогу. Наша 128-ма окрема бригада – дніпровська, яка була створена фактично на другий день повномасштабного вторгнення. Пройшла складний, але героїчний шлях. Держава і нація існують тоді, коли є пам’ять про тих, хто віддав найдорожче – життя — заради майбутнього наших дітей й онуків. Скільки про них пам’ятатимемо, стільки й існуватиме наша держава», — додав військовослужбовець батальйону 128-ї окремої бригади територіальної оборони Олег Тягнибок.

Читайте також: росіяни обстріляли Нікополь з артилерії: є жертви та руйнування