У Дніпрі до Всесвітнього дня донора крові (14 червня, — ред.) в одній з міських лікарень нагородили найактивніших донорів. Таких більше ніж 50. Вони отримали подяки від медзакладу та подарунки від партнерів. Серед тих, хто отримав нагороду, і поліцейський Вадим Баранець.
«Кров я намагаюсь здавати кожні пів року. По-перше, я краще себе відчуваю, адже кров таким чином оновлюється. По-друге, зараз багато поранених і це можливість їм допомогти. Для людини це вимагає лише пів години, а комусь це може врятувати життя», — каже Вадим Баранець.
Регулярна гостя центру забору крові в цій міській лікарні Дніпра і пані Світлана. Жінка каже, що намагається регулярно здавати кров, аби допомогти пораненим військовим.
«Сьогодні прийшла, аби допомогти сестрі моєї подруги. Вона зараз хворіє та потребує крові. А взагалі з початку повномасштабного вторгнення постійно здаю кров для наших захисників. Це дуже важливо», — поділилась пані Світлана.
Якщо людина планує стати донором, спочатку необхідно упевнитися, що ви не маєте протипоказань. Здавати кров можуть здорові люди віком від 18 років і вагою від 50 кг. З повним переліком абсолютних і тимчасових протипоказань можна ознайомитись на сайті Верховної Ради України.
«Ми дуже вдячні нашим активним донорам, які регулярно здають кров. Особливо хочемо відзначити співробітників патрульної поліції та газотранспортної служби України. Вони наші рятівники і регулярно здають кров. Ми закликаємо всіх, хто не має протипоказань, ставами донорами. Донорство можна розцінювати як донат. Хтось донатить грошима, а хтось кров’ю. І це дуже важливо. Адже кров неможливо купити або десь видобути, лише отримати від людини», — розповіла Вікторія Ільїна, завідувачка відділення трансфузіології міської лікарні Дніпра.
Читайте також: Гарячі обіди, фізкультура та творчість. Понад 11 тис. людей поважного віку отримують послуги у Дніпровському міському терцентрі