Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Дефіцит вугілля та дорогий газ: яким буде опалювальний сезон в Україні

Росія заявила про припинення з 1 листопада постачання вугілля, необхідного для потреб енергетики. Газпром скоротив прокачування газу через нашу систему до мінімальних обсягів, а запаси вугілля скоротилися за останній місяць на 24%. Чим будемо опалюватися цієї зими? Про це говорили у програмі «Твій вечір» на каналі ДніпроTV. 

За словами голови спостережної ради Біоенергетичної асоціації України Володимира Майстришина, сьогодні Росія платить за транзит більше, ніж реально транзитує. «Більш того, у цьому році Україна закачала тільки 60% газу у сховища від потреби. Мова йде про те, що Україна при -10 градусів реально споживає в межах 150-180 млн кубів газу на добу, – каже Майстришин. – Із сховищ ми можемо підняти десь в межах 100-110 мільйонів кубів на добу. Власного добутку – в межах 40-45 мільйонів. Відповідно, нам не вистачає десь 20-30 мільйонів кубів, якщо на вулиці буде -10 і нижче. Якщо цього не буде, то ми, як то кажуть, проскочимо».

Вся надія, за словами експерта, на теплу зиму. «На жаль, ми маємо на щось сподіватись, але не маємо розраховувати на реальне підґрунтя для доброго прогнозу. За планами, у 2020 році ми мали добувати українського державного газу в межах 20 млрд кубів, – каже Володимир Майстришин. – Сьогодні Укргазвидобування добуває газу в межах менше 16 млрд кубів.  Відповідно, ми маємо 4-4,5 млрд кубів недобору».

Україна вже переживала відключення газу від Росії. «У 2008 році на новий рік прем’єр Росії відключив газ для України. І ми тоді якось викрутилися. Але тоді була більша добича газу, ніж сьогодні. Як воно буде далі – поки не відомо. Але ми залежні від транзиту. І  чим більше буде транзит російського газу, тим нам менше буде треба «розвертати» цей газ в середині України (діставати газ зі сховищ на Західній Україні і направляти до центру країни – ред.)», – пояснив Володимир Майстришин.