М’яка покрівля, працюючі ліфти та новий трубопровід. Так у Дніпрі ремонтують будинки за міською програмою співфінансування. Сплатити доведеться лише чверть вартості ремонту, решту для ОСББ та ЖБК виділить мерія. За такою системою реконструювали дах багатоповерхівки на вулиці Робочій, 152. Навіть попри війну.
Світлана живе у будинку 11 років. Каже, пам’ятає, яким він був ще до створення ОСББ. Тоді і покрівля протікала, і ліфтом страшно було користуватися. А що тепер?
Світлана Бондаренко, мешканка будинку: «До сегодняшнего момента были проблемы с протеканием крыши. Я думаю, это больше, конечно, касалось жильцов верхних этажей. Но всех остальных это касалось из-за того, что все это затекало в шахту лифтовую. На сегодняшний момент крыша у нас выглядит лучше, чем в тот период, когда этот дом сдавался”.
Дах буквально переробили наново, каже голова ОСББ. Замінили 400 метрів ізоляції, постелили м’яку покрівлю. З усім впорались всього за 1,5 тижня. Нині ж наводять останні штрихи.
Андрій Карабаєв, голова ОСББ: “То есть полный демонтаж старой кровли, то есть замена верхнего слоя и ремонт парапетов. Если были протечки – защита машинного отделения, защита техэтажа. То есть квартир от всех погодных условий. Ремонт этажей, то есть уже чисто косметические ремонты. Все инженерные системы отремонтированные”.
І таких щасливчиків з відремонтованими дахами, ліфтами та під’їздами, завдяки програмі співфінансування, у Дніпрі сотні. Навіть попри війну ремонти не зупиняють, кажуть у мерії. І додають: кошти є. Цьогоріч на програму виділили 70 мільйонів гривень.
Владислав Макарець, начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради: «Ми зараз почали активний етап реалізації після проведення всіх публічних закупівель. Зараз проведено близько 138 ремонтів, ще плануємо провести 300 до кінця року”.
Щоб і собі отримати нову покрівлю, ліфт, який не застрягатиме між поверхами та труби без вічних поривів, варто подати заявку на участь у програмі співфінансування. Їх прийматимуть до 30-го вересня. Самі ж ремонти розпочнуть вже з наступного.
Владислав Макарець, начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради: «Програма передбачає, що рік заявка подається. Ми там накопичуємо пул заявок, подаємо на бюджетний запит, і настпуний рік, відповідно до бюджетних запитів, йде реалізація. 25% сплачує об’єднання, якраз в нього є час від подачі заявки і до реалізації накопичити кошти, зібрати планові якісь там ремонтні фонди, аварйно, у разі якийсь ситуації. А 75% ремонти проводяться за рахунок міського бюджету».
За час існування програми у Дніпрі відремонтували 3 тисячі будинків. А це як капітальні ремонти дахів, ліфтів та комунікацій, так і косметичні – заміна вікон, дверей та оновлення під’їздів.