Site icon Телеканал «ДніпроTV»

«Правильний», але неідеальний державний бюджет 2020. Органи місцевого самоврядування недоотримають фінансування

«Неідеальний», але правильний державний бюджет, так  про нього сказав голова Верховної ради Дмитро Разумков.

З позитивного. Збільшиться мінімальна заробітна плата, зросте пенсія. Виростуть видатки на освіту, охорону здоров’я, оборо

ну та безпеку. На перший погляд він кращий, ніж минулорічний. Проте, в майбутньому бюджеті є чимало підводного каміння. А саме – зменшення фінансування для органів місцевого самоврядування. І це неабияк торкнеться нашого міста, зазначають експерти.

«Що ми бачимо з проекту державного бюджету. У нас є абсолютна суперечність між декларацією, що у нас іде децентралізація, і ми  бачимо певне намагання державних інституцій  взяти фінансові потоки під свій контроль», – зазначає голова комітету виборців України Станіслав Жолудєв.

На Дніпро кабмін виділив трохи більше 13 мільярдів гривень, що на 2 мільярди менше субвенції 2019-го. Витрати цього року складуть майже 16 мільярдів. Бракуючу частину коштів буде компенсувати місто.

За словами Жолудєва, у нас в країні є обіцянка про підвищення заробітної платні освітянам. Ніби-то повинні це реалізовувати, але бюджет не передбачає цього. Стаття в подальшому буде покладена на місцеві бюджети.

У держави є певні обов’язки в нарахуванні коштів для розвитку освіти, соціальної сфери та медицини, кажуть у міськраді. В бюджеті 2020 для медичної галузі Дніпра виділено лише 200 мільйонів гривень субвенції на реформування медичної сфери. Потрібно 300 мільйонів, кажуть в міськраді. Лише заробітна плата лікарям вийде в 245 мільйонів, а залишаються ліки та утримання лікарень.

Торік недофінансування місто могло «підлатати». Але зараз, якщо в квітні подальшої допомоги від держави не відбудеться, Дніпру в своєму бюджеті треба буде шукати більше 1 мільярда гривень. Його в міста немає.

І що стосується не тільки міста, а й країни. Комуналка. В  головному фінансовому документі країни зазначено: гранична норма в сплаті комунальних послуг – буде відпущена.  Підприємства, що надають послуги з теплопостачання, можуть ставити свою ціну, прогнозують, що вона може підвищитися на 30 %. Якщо люди та підприємства не зможуть сплатити, все ляже на місто. Де для цього знайти кошти кабмін в «правильному» бюджеті 2020 не каже.

«Будь-яка реформа, що відбувається без дорожньої карти, про те, що ми робимо завтра, – це лише лозунг. Це є проблемою, що не має покрокового вирішення», – обурюється голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів міськради Артем Хмельников.

І що найголовніше. Державний бюджет України на майбутній рік прийняли, проте ще не опублікували. Через постійні дискусії щодо цього документу, у Верховній раді зазначили – поправки будуть. Але які саме, тримають у секреті.