Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Чим годують у лікарнях та центрах соціальної підтримки сімей та дітей у Дніпрі

Чим годують у лікарнях та центрах соціальної підтримки сімей та дітей у Дніпрі. Про це говорили у програмі “Твій вечір” на каналі Дніпро TV.

Наш центр розрахований на 35 дітей. Діти у нас від нуля до 18 років. У нас збалансоване п’ятиразове харчування. І для кожного віку воно продумано своє, – сказала директорка комунального закладу соціального захисту “Центр соціальної підтримки дітей та сімей “Барвінок” Тетяна Карпова. – За новими правилами харчування у стравах буде менше солі, цукру та хліба. Буде більше фруктів та овочів. Нема консервації, але є квашені овочі. Буде кілька видів борщу. Якщо зараз ми готуємо той самий борщ, то надалі буде борщ зі сливовым варенням, борщ із сухофруктами, полтавський борщ (він взагалі без капусти). До речі, буде дуже багато бобових. У нових нормах квасоля йде навіть як гарнір. Не буде таких каш як пшенична, як я знаю. Будуть різні крупи: булгур, кус-кус, яких у нас сьогодні не було. Я сподіваюся, дітям це сподобається”. 

Для молодших є спеціальні суміші. “Все залежить від того, який організм у дитини, що вона сприймає, ми ж підбираємо індивідуально під кожну дитину. Тому що хтось не переносить лактозу, у когось якісь алергічні реакції. Тому ми намагаємось підібрати персонально. Якщо діти ясельного віку, то ми намагаємося годувати їх їжею для дітей старшого віку, але все ще підгодовуємо молочними кашами або спеціально для них готуємо такі каші. Старші діти, звичайно, їдять п’ять разів на день. У них є сніданок, другий сніданок, діти, які ходять до школи беруть із собою перекус. Потім обід, полудень, вечеря та друга вечеря”, – розповіла Тетяна Карпова.

За її словами, хлопці люблять перші страви. “Їм подобаються і борщі, і супи, звичайно, подобаються котлети, відбивні. Ну а дівчатка, вони більш перебірливі в їжі: вони вже інакше ставляться до всього. Але перші страви у нас здебільшого всі люблять – навіть малюки, – розповіла директорка центру. 

Нещодавно лікарня швидкої допомоги перейшла на аутсорсинг. Тепер до лікарні привозять свіжу їжу для пацієнтів різних відділень. “Наші пацієнти зараз дуже задоволені організацією лікувального харчування. Це лікувальне харчування. Це не просто їжа і це дуже важливо. Тобто, вона повинна, по-перше, відповідати всім нормативам. А по-друге, вона може бути справді смачною та приємною, і хворі отримують від цього задоволення. На таку систему забезпечення харчування ми перейшли із квітня 2021 року. До цього, на жаль, протягом тривалого часу у нас була організована система приготування лікувального харчування в умовах нашого дуже старенького харчоблоку. Це маленький древній харчоблок на величезний стаціонар лікарні швидкої допомоги з пацієнтами різного профілю, які потребують різних дієтичних столів”, – розповіла генеральний директор КНП “Клінічна лікарня швидкої клінічної допомоги” Вікторія Корпусенко.

Лікувальне харчування отримують на договірних умовах від професійної організації. “Стало набагато зручніше. У лікарні є дієтична сестра, яка займається розробкою меню на тиждень з урахуванням дієтичних столів, які ми повинні забезпечувати для різних категорій пацієнтів. Всі відділення подають заявки у відповідності до кількості хворих, які перебувають на стаціонарному лікуванні та потребують лікувального харчування. Формується загальна заявка, і ця заявка подається до компанії, яка займається організацією лікувального харчування. Все упродовж доби реалізується – це сніданок, обід та вечеря”, – повідомила Вікторія Корпусенко.