Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Чи потрібно робити п’яте щеплення від коронавірусу: лікарка з Дніпра розповіла про темпи вакцинації

У деяких країнах Євросоюзу знову спостерігається сплеск захворювання на COVID-19. Про це повідомляє Euractiv. У МОЗ України також наголосили, що пандемія триває і вакцинація є необхідною для того, аби уберегти себе від важкого перебігу коронавірусної хвороби та її наслідків. Як проводиться вакцинація у Дніпрі та чи охоче щепляться містяни, дізнавались журналісти «Наше місто».

Пані Ніна працює сімейною лікаркою в одному з центрів ПМСД Дніпра. З нею уклали декларацію 1900 пацієнтів. Серед них вакциновано першою та другою дозами 1200 осіб. Третьою – понад половина.

На даний момент зниження темпів вакцинації населення спостерігається в цілому по Україні. У Дніпрі, порівняно з довоєнним періодом, відсоток тих хто вчасно отримує додаткові бустерні дози, значно скоротився.

Так, наразі за даними НСЗУ 62,87 % дорослих мешканців Дніпровської територіальної громади отримали хоча б одне щеплення.

«Протягом грудня та першої половини січня у Дніпрі вакциновано 1800  осіб, а у нашому центрі – близько 300. Раніше, в першу вакцинальну кампанію ми щепили понад триста людей на добу. А зараз – стільки ж за всю зиму», – повідомила сімейна лікарка.

За її словами, протягом місяця були навіть випадки, коли люди прийшли вакцинуватися від Ковіду вперше у житті. Але здебільшого це друга бустерна доза.

 

«Рекомендується робити першу та другу дозу вакцини Файзер. Потім – перша бустерна через півроку. Другу та наступні бустерні роблять кожні півроку. В першу чергу вакцинуються особи з групи ризику. Варто вакцинуватися і тим, хто вже перехворів на Ковід. Людина має конкретний імунітет до того штаму, яким хворіла. А інший її імунна система не зможе подолати. У разі спалаху інфекції можна вакцинуватись вже через тиждень після одужання. А в інших випадках – через шість місяців», – каже сімейний лікар.

У більшості центрів ПМСД Дніпра є пункти щеплення. Записатися на вакцинацію можна через кол-центр. За словами пані Ніни, наразі є в наявності бівалентна вакцина «Комірнаті».

«За даними Центру громадського здоров’я, наразі в Україні циркулює 17 штамів Ковіду. Це все підштами, схожі на Омікрон. Вакцина розроблена під Омікрон, тож вважається, що вона краща. Але в деяких пунктах вакцинації є ще й інші вакцини. Вони годяться на всі штами», – каже пані Ніна.

За її словами, всі ті штами, які фіксуються в Україні, відносяться до Омікрона. Лише мають різні назви та підвиди. Вони реєструються й на Дніпропетровщині.

«Минулої зими та весни ми казали, що хвороба протікає легше. Але тоді була дуже велика кількість вакцинованих осіб. Зараз ситуація інша –люди, у яких немає вакцинації півтора роки, мають більш важкий перебіг хвороби. А невакциновані хворіють пневмоніями. За статистикою, з листопада в Україні вже 42 особи померли від Ковіду».

Перші симптоми Ковіду очевидні і лікарі легко можуть відрізнити його від грипу та ОРВІ.

Ковід

Грип

При появі цих симптомів потрібно звернутись до лікаря.

Читайте також: «І красиво, і москаля можна зв’язати»: у Дніпрі пройшов майстер-клас з плетіння паракордових браслетів