Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Чи буде сіль у Дніпрі: прогноз від однієї з найбільших торгових мереж

Через російську військову агресію більше місяця тому зупинилося Держпідприємство «Артемсіль» — найбільше в Європі підприємство з видобутку кам’яної солі. Вже зараз солі цього виробника немає у більшості магазинів Дніпра. Яка ситуація на підприємстві та у роздрібних мережах, які перспективи, з’ясовували журналісти сайту ДніпроTV.

За словами в.о. директора державного підприємства «Артемсіль» Віктора Юріна, підприємство не працює до невизначеного часу. ДП «Артемсіль» розташоване у місті Соледар Донецької області, неподалік Бахмута, де зараз ведуться жорстокі бої, не працює до невизначеного часу.

«Обстріли постійні, частково зруйновано адміністративну будівлю. Були прямі попадання в копальні, матеріальний склад. Виробничий процес неможливий. Ми ж не наражатимемо людей на небезпеку. Тим більше більшість жителів Соледара, співробітників ДП «Артемсіль» вже евакуювалися», — каже керівник підприємства.

Він повідомив, що підприємство зупинили ще у квітні, зокрема й тому, що стало неможливо вивозити залізницею готову продукцію із Соледара.

«Нашу вузлову станцію Сіль, куди ми підтягували вагони зі своїх під’їзних колій, регулярно обстрілюють. «Артемсіль» переважно орієнтована на залізничний транспорт. Тому якщо залізниця не працює, ми теж фактично не можемо», – каже Віктор Юрін.

Він вважає, що зупинку підприємства відчують на собі і споживачі за кордоном. Бо серед постійних клієнтів «Артемсолі» — Угорщина, Польща, Грузія, Молдова, Азербайджан, Румунія.

На думку Віктора Юрина, пластам кам’яної солі під землею нічого не загрожує. Обстріли ворога погрожують лише тим об’єктам, що знаходяться на поверхні, а те, що під землею не зруйнується. Якщо, звісно, ​​спеціально там нічого не зробити. Підтоплень у шахтах нема, немає водовідливу, це не як у вугільних шахтах.

Щодо запасів готової продукції, то, як запевняє керівництво ДП «Артемсіль», з підприємства все, що ми могли, вивезли до торгових мереж ще у квітні.

Тож ми спробували з’ясувати, як у торгових мережах справи із запасами «артемівської» солі.

Як повідомив нам начальник відділу комунікацій Корпорації «АТБ» Сергій Демченко, ситуація з сіллю на сьогодні дійсно складна.

«Те, що було озвучено директором «Артемсолі», ми прогнозували ще у березні , все, що можна було забрати з заводу, ми забрали. Але для наших об’ємів вся та кількість продукції, яку ми вивозили до останньої миті роботи заводу, це не місячні норми, це запаси на 4-5 днів роботи нашої мережі. Тому, розуміючи, що ситуація в регіоні виробництва солі в нашій країні вкрай нестабільна, ми заздалегідь активно задіяли напрямок імпорту цієї категорії продукції, зокрема, солі турецького виробника. На сьогодні в більшості магазинів вона є», – зауважив Сергій Демченко.

Єдина, за його словами, проблема – у складності логістики доставки імпортної солі до України.

«Питання тільки у логістиці доставки імпортної продукції. Зрозуміло, що не тільки ми, але й усі оператори ринка будуть переходити на імпорт. І тут питання тільки у швидкості доставки безпосередньо до споживача, на полки магазинів. Що включає в тому числі й оперативність проходження таможні, плюс паливний фактор, що наразі досить важливий. У зв’язку з цим можливе точкове випадіння цієї категорії у наших магазинах. Але це тимчасове явище, що вирішується протягом одного дня», – пояснив представник Корпорації «АТБ».

Звичайно, постає логічне питання, як перехід на імпортну сіль позначиться на її ціні.

«Я не можу сказати наскільки, але, безсумнівно логістичні витрати так чи інакше формуватимуть остаточну ціну, і вона буде точно вища за вартість української солі», – зазначив Сергій Демченко.

Полиці із сіллю у більшості магазинів – пусті