У Дніпропетровській обласній клінічній лікарні імені Мечникова знову не вистачає апаратів штучної вентиляції легенів. Про це стало відомо днями під час брифінгу та селекторної наради з представниками МОЗ. Гендиректор медзакладу звернувся з проханням виділити для реанімації ще 20 нових ШВЛів. Це при тому, що торік у Мечникова відзвітували про повне забезпечення лікарні всім необхідним, у тому числі й апаратами штучної вентиляції легенів.
“Сьогодні реанімація у Мечникова повністю перегружена , 25 хворих дуже важких, четверо з них критичних”.
Так із сумом у голосі гендиректор лікарні Мечникова Сергій Риженко на брифінгу повідомив про ситуацію з ковідними хворими.
Сергій Риженко, гендиректор Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова: “Ми робимо все можливе, щоб дати можливість їм самостійно дихати у майбутньому і рятувати їх життя”.
Риженко звітує: до лікарні доставляють найтяжчих пацієнтів.
Сергій Риженко, гендиректор Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова: “Приймаємо самих важких, швидкі доставляють до нас тих, кого вже майже не можна врятувати”.
Тим часом пацієнти кажуть: Мечникова відправляє ковідних пацієнтів до районів. Про це на власній сторінці написав у Фейсбук користувач Ігор Матвій:
“Почув в маленькій районній лікарні: “Нам везуть двох з Мєчнікова на кислороді». Напрягся. Все, місця закінчилися?”
Та за невтішною статистикою гендиректора Риженка криється черговий заклик про поповнення лікарні апаратами штучної вентиляції легенів.
Сергій Риженко, гендиректор Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова: “Треба надавати допомогу, яка дасть ту надію і можливість цим людям виздоровіти”.
Про їхню нестачу Сергій Риженко повідомив і під час нещодавнього селекторного засідання, де гендиректор Мечникова вимагав від обласних владців терміново купити лікарні ШВЛи.
Це при тому, що за даними ЗМІ, у квітні 2020 року у Мечникова налічувалося 80 апаратів штучної вентиляції легенів. 10 травня минулого року ендокринне відділення отримало ще 17 апаратів. Про це повідомляється на офіційній сторінці обласної лікарні.
А вже 20 травня на пресконференції мечниківці відзвітували про повне укомплектування лікарні, у тому числі ШВЛами.
Олександр Толубаєв, заступник головного лікаря Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова: “Завдяки співпраці нашого головного лікаря з департаментом охорони здоровья, з керівниками благодійних фондів з різниим організаціями, ми забезпечені, власне, всим. Крім того, оснащенням для наданням медичної допомоги пацієнтам з важкою формою – апарати штучноїх вентиляції легенів.
Нібито питання з обладнанням лікарні закрито. Вже цього року на сесії обласної ради лікарні Мечникова виділили 9 млн гривень на експертизу та стратегію масштабної реконструкції. Куди піде така кругленька сума? Ось як гендиректор лікарні відповів на це питання:
-Мыхотим узнать на что потратили 9 млн, которые выделили на вашу больницу на карйней сессии облсовета? Ските, пожалуйста, нам.
-А я хочу узнать, чем солнце отличается от Днепр ТВ? Скажите мне, пожалуйста.
-У меня такая работа, задавать вопросы, поэтому я вас спрашиваю, куда пойдут 9 млн, которые выделили на вашу больницу на крайней сессии?
-Скажите, педнедоразвитость – это диагноз или фраза?
Один апарат штучної вентиляції вартує трохи менше 2 млн гривень. Майже стільки коштував HAMILTON-C6, який Мечникова подарував благодійний фонд «Помогать просто». Тобто на 9 млн гривень, виділених на незрозумілу експертизу для обласної лікарні, можна було закупити ще 4 додаткових ШВЛи.
Так куди поділося медобладнання? Якщо виходити з недавнього брифінгу пана Риженка, у реанімації обласної лікарні 25 хворих, але скільки ШВЛ – невідомо. Невже з минулого року нічого не залишилось або апарати не працюють?
Проте не секрет, що у Мечникова організовані платні палати для VIP-персон. Такий собі “елітний ковідний бокс” за гроші. Мабуть тому і не вистачає обладнання, бо займатися звичайними хворими на Ковід- 19, які поступають до лікарні з районів, гендиректорові Мечникова невигідно.