Цього літа кількість смертей на воді зросла на 20%, порівняно із минулим роком. Через неймовірну спеку всі захотіли відпочити біля води. Але більшість людей не дотримувалась правил безпеки, через що і збільшилась кількість летальних випадків. Рятувальники ДСНС просять не нехтувати своєю безпекою та у разі небезпеки дзвонити 101 та 103.
Температура повітря понад +35, тож більшість людей йдуть відпочивати на пляж. Попри заборону купатися, у воді повно людей. Дніпрянин Денис має 3-х річну донечку, через це пильнує.
«За буйки не запливаємо тому що, як мінімум в мене є дитина. Ми граємось разом, купили їй шарік, круг вона довольна, плаває на мілині, не заходимо далі по пояс», — розповів дніпрянин Денис.
Дніпрянка Лілія у минулому працювала слідчою, тому каже, більшість потопельників через алкоголь. Для безпечного відпочинку на пляжі дає кілька порад.
«Дивитись, який берег сам, може там каміння, скло, і щоб на сонці не бути, і тіньок», — сказала дніпрянка Лілія.
Та не дивлячись на усі правила та застороги, кількість летальних випадків вражає.
Лише за минулі вихідні на водоймах України загинуло 66 людей, серед них десятеро дітей. Дніпропетровщина серед лідерів за кількістю потопельників. За один день, 13 липня, на воді загинуло п’ятеро людей.
Водолаз-рятувальник Артем каже, порівняно з минулим роком, кількість смертей збільшилась на 20%.
«Люди не дотримуються елементарних правил поведінки на воді. Запливають на середину річці, запливають на форбатор там, де катера проходять, там, де груза проходять підхвачує їх течія і важко вже добратись до берега, запливають на матрасах далеко, також є стан алкогольного сп’яніння, не знаючи дна можуть травмувати. Щось кинути людині, якщо вона неподалік, якусь мотузку кинути, можна допливти до людини, якщо ти впевнений, що вона не далеко і ти підпливеш. та заспокоїти її сказати, що все добре я вас врятую, щоб людина не панікувала і та в стані шоку не схватила вас та не потягнула на дно. Не розпарюватись не приймати сонячні вани. Це побути в тіні зайти до водички повільно вмочити лице, вмочити плечі, зайти повільно присісти окунутися дати тілу, щоб воно нормалізувалося до води та до цієї температури», — зазначив Артем Приймак, сержант служби цивільного захисту ДСНС.
Якщо побачили людину, яка тоне -терміново телефонуйте 101 та 103 і надавайте допомогу.
Рятувальник каже, найгірше – це діставати з води тіла дітей. Тож ще раз наголошує та тому, як вберегти себе і малечу.
Людина йде на дно за 5 хвилин. А у разі сильного алкогольного сп’яніння, під водою вона не володіє своїм тілом та не кричить. У неї вистачає сил лише хапати повітря.
Читайте також: Зручні меблі та сучасний ремонт. У Дніпрі оновили приміщення комунального закладу позашкільної освіти «Творчі»