Безпека та комфорт для дніпрян. Олексій Самілик, заступник директора департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міськради, перевірив, як у Дніпрі проводиться ремонт автошляхів та як доглядають за санітарним станом і чистотою захисних споруд міста.
На вулиці Гаванській кипить робота. Тут замінюють верхній шар асфальтобетонного покриття, товщиною 7 см.
Дмитро Коробов, начальник управління інфраструктури департаменту благоустрою та інфраструктури ДМР: «Роботи тут розпочаті на початку місяця, плануємо закінчити протягом двох тижнів. Тут такий жвавий рух. Об’їзд виконується реверсним рухом. Для тих ділянок, де це неможливо, роботи виконуються вночі. Тобто загалом роботи триватимуть кілька тижнів».
Покриття потребувало повної заміни, оскільки виправити усі недоліки ямковим ремонтом було вже неможливо.
Олексій Самілик, заступник директора департаменту благоустрою та інфраструктури ДМР: «За останні роки тут через великогабаритний вантажний транспорт асфальтобетон зруйнувався, ями з’явились. Взимку дорожні служби холодним асфальтом пломбували ці ями. Але вже прийшов час його замінити, оскільки тут великий транзит».
Загалом тут замінять близько 18 тисяч квадратних метрів асфальту. Гарантія на нову дорогу – 3 роки без ям. Загальний термін експлуатації без капітального ремонту – 12 років.
Друга локація – укриття в Самарському районі. Тут черговий містом перевірив стан захисної споруди та догляд за нею.
Лілія Янковська, представниця департаменту благоустрою та інфраструктури ДМР: «Приміщення укриття прибирається щоденно. Також виконується мокра обробка поверхонь для знищення запахів. Біотуалет миється через день. І два рази на тиждень там проводять дезинфекцію для знищення мікробів та запахів».
Комунальники зауважують: споруди регулярно страждають від актів вандалізму з боку мешканців.
Олексій Самілик, заступник директора департаменту благоустрою та інфраструктури ДМР: «Постійно — це розкрадання електроприладів, світильників та щитки виламують. А також дуже багато смітять і вчиняють таке, після чого не хочеться користуватися укриттям. Тому комунальні служби щодня проводять прибирання і слідкують за цим».
Модульні укриття бувають трьох типів — на 20, 40 та 60 осіб. Такі укриття не витримають прямого влучання ракети, проте, здатні захистити від уламків та вибухової хвилі.
Читайте також: На Дніпропетровщині оголосили надзвичайний рівень пожежної небезпеки