Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Черговий по місту перевірив роботу відділення професійної реабілітації та соціально-побутової адаптації осіб з інвалідністю Міського центру соціальної допомоги

Сьогодні черговий по місту Едуард Підлубний, заступник міського голови, директор департаменту соціальної політики ДМР перевірив роботу відділення професійної реабілітації та соціально-побутової адаптації осіб з інвалідністю Міського центру соціальної допомоги

Відділення професійної реабілітації та соціально-побутової адаптації осіб з інвалідністю Міського центру соціальної допомоги відкрилося 13 вересня 2004 року. Цієї осені воно буде відзначати свій 20-річний ювілей. Відділення надає послуги реабілітації та соціально-побутової адаптації особам з інвалідністю віком від 16 до 60 років. В рамках послуги професійної реабілітації у відділенні працюють комп’ютерні, швацькі курси та курси з в’язання.

На комп’ютерних курсах слухачі відділення вивчають різні комп’ютерні програми, наприклад Word, Excel, CorelDraw, Movavi, а також вчаться працювати в Інтернеті та соцмережах.

На швацьких курсах особи з інвалідністю в рамках практики набутих знань і навичок шиють вироби для ЗСУ та ВПО: балаклави, шапки, маскувальні костюми, термобілизну, постільну білизну, прапори тощо. За період повномасштабного вторгнення учні швейної майстерні виготовили 3025 одиниць таких виробів. На курсах з в’язання підопічні відділення вчаться в’язати гачком та руками спеціальною пряжею (Алізе Пуффі).

На заняттях з соціально-побутової адаптації особлива увага приділяється формуванню у осіб з інвалідністю навичок:

В найближчій перспективі на базі відділення планується створення та обладнання спеціальної учбової квартири для проведення занять соціально-побутової адаптації з особами з інвалідністю із ментальними/інтелектуальними порушеннями. За попередньою домовленістю проєкт учбової квартири буде розроблятися на кафедрі архітектури та дизайну ПДАБА, починаючи з вересня 2024 року.

Також у відділенні особи з інвалідністю отримують послуги з психолого-педагогічної та соціальної реабілітації:

За ініціативою фахівців психологічної служби для підопічних відділення з вересня 2023 року почали практикувати каністерапію, кольоротерапію, телефон психологічної підтримки.

Послуги з ЛФК та фізкультурної реабілітації: ЛФК, гігієнічна гімнастика, спортивні ігри (настільний теніс), альтернативна фізкультура (барефутінг, дихальна гімнастика за методикою Стрельнікової, нейросенсорна гімнастика);

Послуги з організованого дозвілля та культурного відпочинку: заняття з арт-терапії, музичні заняття, святкові заходи, участь у фестивалях та творчих конкурсах, екскурсії до театрів, парків, екозон м. Дніпра, зустрічі з митцями міста.

Протягом дня у відділенні його відвідувачі забезпечуються фіточаєм з солодощами вранці та повноцінним гарячим обідом вдень. Також у закладі є медсестра, яка може надати долікарську допомогу за необхідності.

Читайте також: Дніпро – лідер України із закупівлі БпЛА. Дослідження ГО «Громадський моніторинг України»