Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Чергова по місту відвідала міську акцію пам’яті «Герої не вмирають»

Сьогодні чергова по місту, Олена Яковенко, заступник начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики, завітала до СШ №44 – це одна із шкіл міста в якій проходила міська акція пам’яті «Герої не вмирають».

Для участі у міській акції пам’яті учасники освітнього процесу заздалегідь створили у закладі меморіальну локацію, де розміщені та підписані (прізвище та ім’я) фотографії загиблих Героїв Небесної Сотні.

Також заздалегідь виготовили “янголів пам’яті”. Безпосередньо, під час проведення акції учасники освітнього процесу розмістили янголів на меморіальній локації поряд із фотографіями. Також на меморіальній локації за бажанням розмістили слова подяки, тематичні вислови.

Головна локація акції була у шкільному музеї, невеличка довідка про музей: музей бойової слави КЗО «Спеціалізована школа № 44 природничо-медичного профілю» ДМР. був заснований 25 травня 1982 року.

Офіційно музей був зареєстрований  19 жовтня 2001 року (свідоцтво № 03-134  управління освіти і науки облдержаміністрації). У 2022 році була завершена реорганізація музею. У 2023 році музей став переможцем Міського конкурсу-огляду музеїв при закладах загальної середньої освіти за напрямом: історичний музей та отримав сертифікат на здійснення реекспозиції музею за підтримки департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради у 2024 р.

Експозиції музею поділені на 2 тематичні зони: Російсько-українська війна і Друга світова війна.  Про участь України у Другій світовій війні розповідається у  таких тематичних екскурсіях, як «Оборона Дніпропетровська 1941 року», «Звільнення Дніпропетровська 1943 р», «Герої живуть поруч». Про російсько-українську війну — «Вони захищають Батьківщину», «Армія нашої держави», «Міста-герої України» тощо.

Експозиція складається з 10 724 експонатів: медалі, ордени, речі загиблих воїнів, такі як фотографії, листи з фронту, спогади ветеранів Другої світової війни та учасників російсько-української війни.
Наприклад, унікальними експонатами музею є газета «На боєвом посту» за 4 вересня 1941 року, де розповідається про оборону нашого міста, планшет льотчика штурмової авіації, бойові нагороди.

У музеї знаходиться шматок російського прапора, розірваного на Майдані на знак протесту проти свавілля влади, карта із зони АТО, військова рація з Бахмута.

Керівник музею — вчитель української мови, педагог-організатор Столяренко Вікторія Миколаївна.

Також чергова по місту перевірила стан укриття, місткістю близько 900 осіб, впевнившись, що в укритті є все необхідне для безпечного перебування учасників освітнього процесу.

Читайте також: Про що треба дізнатись, перед тим як завести вдома суриката?