Зберегти історію. З початком повномасштабної війни українські музеї переформатували свою роботу. Якщо на початку вторгнення вони зачинилися для відвідувачів і чимдуж старалися вберегти всі артефакти від ймовірних обстрілів чи викрадень, то нині поновили екскурсії та приймають нові експонати, які вже стали історією.
«Уламки ракет, уламки підбитої трофейної зброї, техніки, трофейні предмети, які знаходять наші військові на деокупованих територіях, складають велику частину нашої колекції».
Олександра Бірюкова показує, чим поповнилася скарбниця Музею історії Дніпра за останній рік. Такі експонати приносили військові, волонтери, добровольці та пересічні громадяни. Музейники кажуть, звикнути до нових артефактів було складно, але такі правила диктує воєнний час.
«На жаль, це наше життя. І це завжди тепер буде значна частина колекції нашого музею».
На початку повномасштабної війни єдине, про що думали в музеях — збереження цінних експонатів.
Олександра Бірюкова, директорка Музею історії Дніпра: «Нашу експозицію, всі наші 5 залів, було повністю демонтовано. Ми підготували експонати для першої та другої черги евакуації».
З квітня минулого року музеї Дніпра почали потроху працювати. Це було необхідно і дніпрянам, і переселенцям.
Олександра Бірюкова, директорка Музею історії Дніпра: «Саме тема поточних подій, які ми не можемо оминути. І з першого дня повномасштабного вторгнення ми розпочали збір інформаційних матеріалів, і документальних. І, звичайно, експонатів, присвячених вторгненню».
Також музейники розповіли: найочікуваніша експозиція зараз — переможна. Втім, якою саме вона буде, таємниць не розкривають.
Читайте також: На Дніпропетровщині запрацює сервіс для бійців, їхніх рідних та сімей загиблих воїнів