У Дніпрі центри масової вакцинації відновили свою роботу після новорічних вихідних. А медичні працівники вже готові вводити містянам бустерну дозу від COVID-19. Тож, чи є сьогодні охочі вакцинуватися, хто може отримати бустерну дозу та чим вона відрізняється від додаткової?
4-го січня, після новорічних свят, свої двері відкрили центри масової вакцинації у Дніпрі. Того ж дня уряд дозволив вводити бустерну дозу людям віком від 60-ти років. Серед перших, хто прийшов її отримати, – 63-річний пенсіонер Леонід Шелудько.
Леонід Шелудько, вакцинувався бустерною дозою: «Прозвучала інформація про те, що люди пенсійного віку мають право привитися третьою, бустерною дозою. Я вирішив не відкладати, тому що вакцина – це наш захист від ковіду».
Нагадаємо, що до 4-го січня бустерну дозу могли отримати лише медичні працівники та співробітники будинків інтернатного типу.
Ольга Ральченко, генеральна директорка: «На сьогодні вже є дозвіл щеплювати населення старше 60-ти років, якщо пройшло 6 місяців після 2-ї вакцинації. І це буде бустерна доза, яка буде подовжувати сертифікат на 270 днів, і ми активно це вже використовуємо».
Бустерну дозу не слід плутати із додатковою, адже вона рекомендована лише людям із проблемами з імунітетом, і є частиною основного курсу вакцинації.
Вікторія Кривонос, медична директорка: «Третє щеплення, додаткове, воно не подовжує сертифікат. І наразі, коли підійде термін до бустерної дози, ці пацієнти також будуть підлягати на бустерну дозу».
Також в Україні змінили схеми використання вакцин. Як для основної, так і для додаткової та бустерної дози.
Відтепер вакцину CoronaVac можна поєднувати з AstraZeneca, Moderna та Pfizer. Крім того, після Moderna або Pfizer тепер можна застосувати вакцину AstraZeneca.
Лікарі зазначають, що після свят охочих щепитися більшає, але не дивлячись на це, великих черг немає. За своєю першою дозою прийшов 17-річний Дмитро.
Дмитро Подчасов, вакцинувався першою дозою: «Я занимаюсь спортом и мне надо участвовать в соревнованиях, а без прививки я не имею права принимать участия в соревновательных процессах. Это все-таки как-то помогает легче перенести болезнь, если ты заболел».
Серед свідомих дніпрян і пенсіонерка Лариса Федорівна.
Лариса Федорівна, вакцинувалася другою дозою: «Вы ж понимаете, мне уже немало лет. Я сама сознательно понимаю, что могу заболеть. Я же не могу жить в закрытом пространстве. Первый раз пошла и пошла, а теперь меня уже пригласили, и я опять пришла».
Загалом, з початку вакцинальної кампанії у Дніпрі щепили 430 тисяч 491 людину. У місті 15 центрів масової вакцинації, і медики вкотре закликають не бути байдужими до свого здоров’я та здоров’я оточуючих.