Об’єднав коло себе військових, волонтерів та медиків. Бійці 3 штурмової подарували дніпровському музею піксельний бус, який пережив окупацію. На його рахунку півтисячі врятованих військових за два місяці. Зараз автобус – новий експонат музею.
Дніпровський музей російсько-української війни поповнився новим великим експонатом. Прямо з передової військові 3 штурмової бригади доставили евакуаційний автобус з великою історією.
Піксельний бус ДАФ-400 пройшов окупацію Луганщини та важкі бої за Бахмут.
«Він одного разу вилетів з кущів і взяв на таран вагнеревський БМП, хлопці, ті що сиділи на ньому зверху, просто порозлітались, як кошенята, зрозуміло, шо потім піхота наші хлопці спішилися, почався бій, його закидували гранатами, спалювали одноразками», — розповів Дмитро Бреницький, військовий 3 ОШБр.
Востаннє мотор не зупиняв своєї роботи 4 доби та не витримав. Бійці 3 штурмової бригади вирішили, що бус не має права закінчити своє життя поза музеєм.
«Він виконував логістичні дії, вів хлопців з передової, евакуював та вивозив поранених, 300-х сотих вивозив до Краматорську, до Слов’янську, звідти бувало навіть, коли не було часу шукати карету швидкої, він віз в Дніпро», —розказав Бреницький.
У музеї такому легендарному експонату зраділи.
«Цей бус рятував життя військових, возив їх до шпиталя з Донецької області і це було близько 50 виїздів за 2 місяці, і було врятовано близько пів тисячі наших військових», — пояснила Марія Грицюк, наукова співробітниця Музею сучасної російсько-української війни.
Зараз автобус доповнює експозицію поряд з іншою технікою з зони бойових дій. Відвідувачка Настя часто гуляє з сином у музеї та каже, під час війни показувати такі експонати потрібно.
«Потрібно висвітлювати 24/7, тому що в наш час люди живучі, скажем так більш менш в спокійних умовах, повинні розуміти, що відбувається на окупованих територіях, на територіях де ведуться активні дії, і ми повинні розуміти, бачити та допомагати», — наголосили Анастасія та Михайло, відвідувачі музею.
Вже в свої дев’ять рочків Антон розуміє, що відбувається в країні та що трапилось з бусом.
«Це дуже жалюгідно, тому що шкода на це дивитись, все поломано та шкода цих людей, які тут сиділи в цих автобусах», — висловив свою думку Аляєв.
Ознайомитись з експонатом можуть усі охочі. Музей працює кожного дня з 10-ї ранку до 16:30.
Читайте також: Вам — грант, ви – робочі місця та податки: 329 підприємців Дніпра долучились до програми «Власна справа»