«Всі ми розуміємо, що все у цьому році залежить від того, які будуть справи на фронті. Якщо дивитися на показники місцевого бюджету – це дуже цікава річ, що ми маємо кошти. По-перше, тому що в Дніпрі зараз дуже багато військових частин, а якщо висока зарплатня – це високі податки, з яких і формується місцевий бюджет. Тому гроші у нас є, але скажу відверто: те, що вони є – це тільки рядок в казначействі. Зараз досі працює 590-та постанова Кабміну, яка забороняє місцевому самоврядуванню витрачати ці кошти. Ну і ми всі знаємо, що в державі немає коштів фактично. І державний бюджет формується десь на 50% за рахунок допомоги міжнародних партнерів. Тому гроші є, але їх немає. Ми можемо їх витрачати лише на аварійні роботи та на зарплатню. Але показники добрі, тому будемо дивитись динаміку, яка ситуація буде на фронті, яка ситуація з фінансуванням ЗСУ. Ну і ви розумієте, що для вас з нами, для всієї країни і для Дніпра перший пріоритет – це допомога Збройним силам України. Комунальні підприємства працюють, всі служби на місцях, і я дивлюся у майбутнє з витриманим оптимізмом стосовно нашого місцевого господарства. Всі сценарії, які можуть бути з блекаутами, засновані на припущеннях. А припущення – це як спрацює ППО, наскільки масована атака, чи буде вона комбінована, тому ніхто не знає: куди, коли, як і скільки ворог буде стріляти, чи витримає енергосистема», – заявив міський голова Дніпра Борис Філатов в етері марафону «Інформоборона» на телеканалі Дніпро TV.
«З приватними енергетичними компаніями ми працюємо цілодобово. Всі вони різні. Зараз спілкуємось найбільше з ДТЕКом, якщо казати про інші компанії, наприклад, з ЦЕКом набагато складніше спілкуватися. Але треба розуміти, що приватні енергетичні компанії доставляють енергію до споживачів. Але є державні компанії, такі як Укренерго, яка може по кілька разів на день змінювати так звані графіки. От, наприклад, о 8-й ранку ми отримуємо ліміт, а потім телефонують та кажуть, що є перезавантаження і вони знижують ліміт. Всі знають, що є такі випадки, коли навіть електротранспорт зупиняли під час руху. Цього не має бути. Це не провина місцевої влади та не провина приватних компаній. Це в державі приймаються рішення. Укренерго дивиться на проблематику по всій країні та зменшує ліміт на всю область. Я не хочу захищати приватні компанії, але потрібна справедливість», – наголосив Борис Філатов.
«Закон 5655 вплине на все міське середовище. Досі триває дискусія, але якщо стисло – більше тисячі депутатів звернулися до Президента, щоб він заветував цей закон. Але Зеленський тримає паузу. Я ще раз повторю, що казав завжди – це не закон і не реформа. Це історія великої цинічної брехні. Добрі справи так не робляться. Якщо Президент його підпише – він прийме на себе велику відповідальність. І якщо цей закон вступить в силу, шановні земляки, якщо у вас під вікнами виросте якась багатоповерхівка – це не наші забаганки. Їдьте до Києва з цими питаннями. Бо будь-які важелі впливу місцевого самоврядування на забудову територіальній громад будуть скасовані. Я розумію, що були питання до забудови інших міст. І у нас були проблеми з цим, але люди могли прийти і сказати: “Ей, Філатов, виходь, шо ти оце таке робиш?” І ми вирішували ці проблеми, я збирав забудовників і казав, щоб домовлялися з людьми. Зараз ми спілкуємось щодня з мерами, стосовно чого казати не буду, але ми постійно спілкуємось і працюємо разом. Дуже багато питань обговорюється, місцеве самоврядування зараз тримається у купі. І я завжди казав, що сильна держава тоді, коли сильні всі територіальні громади. І зараз, коли влада хоче все централізувати, ну хай. Але вони не розуміють того, що коли влади забагато – багато відповідальності. І за все доведеться відповідати», – додав міський голова.
Читайте також: У Дніпрі перевірили Пункт незламності у дитячо-молодіжному центрі “Лідер”