Site icon Телеканал «ДніпроTV»

Борис Філатов хоче обє’днати метрополітен із наземним трамбасом


Обє’днати метрополітен із наземним трамбасом. Чи, простіше кажучи, з електричкою – саме до цього рішення прийшов міський голова Дніпра після візиту до Анкари. На час будівництва метрополітену планується реконструювати і центральну площу. Там мають зробити тунель та пустити транспорт під землю. Усе це – єдиний проект і усі три опції робитимуть одночасно.


Ми знаходимось біля пам’ятника Слави. Саме тут планується зробити пересадку на так званий трамбас з кінцевої станції метро – Музейна до віддалених районів міста. Буквально за декілька метрів звідси залізниця, звідти за планом від’їжджатиме електричка.

За словами міського голови, таким чином людям буде зручніше та швидше діставатися віддалених «спальних» районів міста. Підрядники цю ідею підтримали!

На цій схемі червоним кольором – лінії станцій метро, які вже працюють. Зеленим – ті, що будуватимуться.  Синя гілка ілюструє маршрут електрички.

«Такие отдаленные районы как Мирный, Северный и прочие приобретут другие возможности для передвижения людей. Идея воспринята подрядчиками как абсолютно живая и реализуемая», – говорить міський голова Дніпра Борис Філатов.

Згідно з планом, транспортна мережа у місті зміниться. Цей проект ілюструє: під час будівництва метрополітену рух транспорту на центральній площі стане підземним. Площа Героїв Майдану та Європейська об’єднаються в одну.  Адже, за словами мера, центр міста все одно розриють, а залишати усе в руїнах просто не можливо

«Проспект Дмитрия Яворницкого будет заглублен. Это будет не тоннель, а просто заглубление. Транспорт пойдет по дорожному покрытию, которое будет перемещено на уровень ниже под землю. Это будет минимум 2 квартала», – пояснює міський голова Дніпра Борис Філатов.

Уся зона площ Європейської та Героїв Майдану будуть пішохідними. Цієї парковки не буде. Її планують обладнати під землею.

Аби проводити підземні роботи необхідно підривати гранітну породу. Для цього планують використовувати новітні технології.

«Сейчас есть новые, абсолютно безопасные технологии, так называемый австрийский мягкий взрыв, который позволяет взрывать породу, но не так, чтобы по ночам у людей мебель ходила ходуном», – додає очільник міста.

Сказати, що проект зведення метрополітену складний – не сказати нічого. Напевно, це найсерйозніше будівництво за багатолітню історію міста. Контракт з фірмою-підрядником підписаний. І директор представництва компанії Лімак в Україні запевняє.

«Мы со всем справимся. За 40 лет компания Лимак имеет большой опыт в строительстве», – стверджує директор Представництва компанії «Лімак» в Україні Уфук Башаран.

Озвучена й головна інтрига – сума підписаного з Лімак контракту…

«186млн. – основной контракт без учета ндс, ндс мы сами платим, это наша финансовая и политическая ответственность. 8 млн евро – это контракт инженера», – говорить заступник міського голови Дніпра Володимир Міллер.

За словами Володимира Міллера будівництво повинно розпочатися наприкінці жовтня- на початку листопада. Триватиме орієнтовно до 2020-го. Тож, ще трошки поїздимо маршрутками, а потім, нарешті, пересядемо на більш зручний транспорт.

Читайте більше: Підземці – бути! , Метро – бути! Делегація з Дніпра на чолі з мером Борисом Філатовим повернулася з Анкари