У Дніпрі батьки малозабезпечених родин, родини з дітьми з числа внутрішньо переміщених осіб отримають по 6500 гривень, аби мати можливість придбати для дітей теплий одяг та зимове взуття.
«За короткий термін управління соціального захисту населення в Дніпрі виконало масштабну роботу. Більше 13 тисяч осіб у Дніпрі отримають одноразову грошову допомогу в розмірі 6 500 грн в рамках державної програми «Тепла зима». Грошову допомогу можуть отримати діти із малозабезпечених сімей, які станом на 1 листопада 2024 року ще не досягли 18 років; діти ВПО, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, віком до 18 років; особи з інвалідністю I групи з числа ВПО, які є одержувачами таких допомог у листопаді 2024 року. Вся інформація вже передана до державного підприємства «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України» для подальшої обробки та фінансування», – каже заступник міського голови, директор департаменту соціальної політики Дніпровської міськради. Едуард Підлубний.
Сьогодні, 11 грудня, він чергує містом. Послуги у Правобережному управлінні соціального захисту населення можна отримати з комфортом й без довгих черг.
«Приміщення для прийому містян створено у форматі опен-спейс, встановлено програму електронної черги, забезпечено доступність простору для маломобільних містян. Також в управліннях передбачили засоби ведення прийому для людей, які мають порушення слуху: є планшети для зв’язку з перекладачами жестової мови», – розповідає Ольга Антонова, начальниця Правобережного управління соціального захисту населення Дніпровської міськради.
Загалом тут отримують соціальну допомогу 19 569 людей.
«Щоденно до управління звертається близько 150 осіб. Найпопулярніші запити: отриманням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям; допомоги на дітей одиноким матерям; видача довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, призначення допомоги на проживання ВПО; допомоги при народженні дитини тощо», – додала Ольга Антонова.
Черговий по місту перевірив й пункт незламності, який розташований у Центрі соціальної підтримки дітей та сімей “Барвінок” (вул. Янтарна, 45).
«Тут встановлені дизельні генератори, є павербанки для підзарядки гаджетів, зарядні станції, електричні чайники, термоси; аптечки, запаси питної та технічної води. Є і чай, кава, цукор тощо», – розповіла Тетяна Карпова, директорка Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Барвінок» Дніпровської міськради.
«Пункт незламності на базі Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Барвінок» розрахований на 30 осіб та забезпечений усім необхідним для перебування тут людей під час тривалих відключень електроенергії. Відвідувачі мають змогу випити гарячі напої поки очікують зарядження своїх гаджетів, підігріти власну їжу за потреби. Побаченим – задоволений», – підсумував Едуард Підлубний.
Довідка. У закладах соціального захисту працюють пункти незламності за такими адресами:
Відділення щодо надання послуг бездомним особам та особам з низьким рівнем доходів (вул. Лоцманська, 22-А);
Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Довіра» (вул. Тополина, 33);
Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Обійми» (вул. Яскрава, 41);
Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Барвінок» (вул. Янтарна, 45);
Дніпровський міський терцентр у Шевченківському районі (вул. Панікахи, 95); Дніпровський міський терцентр в Індустріальному районі (вул.Осіння, 11-Б).
Читайте також: З уроків – на фронт: дніпровський вчитель фізкультури Андрій Бондарчук поміж заняттями і тренуваннями їздить у найгарячіші точки